Potrzebna pomoc dla Moniki z Piotrkowa

Strefa FM Czwartek, 18 stycznia 201826 42884
Pilnie potrzebna jest krew oraz wsparcie finansowe dla Moniki Wojnarowskiej z Piotrkowa Trybunalskiego. U kobiety pół roku temu zdiagnozowano nowotwór złośliwy żołądka. Obecnie lekarze w Polsce odmawiają dalszych działań, przez co rodzina stara się o uzyskanie pomocy w Niemczech. Kwota, która potrzebna jest na leczenie za granicą to 300 tys. zł. Apelujemy także o oddawanie krwi dla pani Moniki, można to zrobić w każdym punkcie krwiodawstwa, podając przy tym imię i nazwisko pacjentki oraz informację, że znajduje się w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej przy ulicy Roosevelta 3 w Piotrkowie Trybunalskim.

Pani Monika ma 45 lat, obecnie jest już po czterech cyklach chemioterapii, co znacząco osłabiło jej organizm. Każdego dnia musi mieć przetaczaną krew.

 

- Do pomocy w zbiórce dla Moniki Wojnarowskiej włączyło się już wiele osób - obecnie pomaga nam np. Oskar Kuliński, który jest przewodniczącym Szlachetnej Paczki, zorganizował m.in. zbiórkę krwi w Gorzkowicach, III LO w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowało kiermasz, aby pomóc w zbiórce pieniędzy. Przygotowaliśmy już małą akcję podczas zebrania z rodzicami, gdzie udało nam się zgromadzić około 2,5 tys. zł. Staramy się także rozprzestrzenić informacje o apelu w internecie. Pojawiliśmy się już na portalach społecznościowych np. u piosenkarki Saszan, aktorki Marty Wierzbickiej czy modela Radosława Pestki. Cały czas jednak prowadzimy działania, które pomogą nam rozszerzyć zasięg całej akcji - mówi przyjaciółka rodziny, a zarazem współorganizatorka akcji, Kinga Klimczak.

 

Zbiórka wystartowała we wtorek około godziny 23 i już zebranych zostało ponad 20 tys. zł. 

 

Apelujemy do wszystkich o pomoc dla Moniki Wojnarowskiej. Pieniądze można wpłacać tutaj.

 

AKCJA POBORU KRWI POŁĄCZONA Z AKCJĄ REJESTRACYJNĄ DLA DAWCÓW SZPIKU (RCKIK W ŁODZI I ŁÓDZKI REGIONALNY OŚRODEK DAWCÓW SZPIKU W ŁODZI) ODBĘDZIE SIĘ 25 STYCZNIA W III LO w PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM, AL. ARMII KRAJOWEJ 17/19, W GODZ. 10.00 - 13.00. 

 

 

 


Zainteresował temat?

10

3


Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goosc ~goosc (Gość)18.01.2018 14:00

Czy mogę oddać krew gdziekolwiek i podać nazwisko tej Pani? Że dla niej moją krew oddaję?

70


j14 ~j14 (Gość)18.01.2018 13:18

Zamiast zbierać na cyrk Owsiaka, trzeba było zorganizować zbiórkę dla tej osoby.

1967


gość ~gość (Gość)18.01.2018 14:13

Krew mozna oddawac w kazdym miejsu w Polsce, wystarczy podac nazwisko.

60


gość ~gość (Gość)18.01.2018 13:52

Debilu co za cyrk Owsiaka oni terz wspomagają chorych jak możesz idioto tak pisać

265


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat