Porażka Piotrcovii w Kobierzycach

Kraj Niedziela, 12 listopada 201718
W ubiegłym sezonie KPR Gminy Kobierzyce przegrał z Piotrcovią wszystkie spotkania, dlatego wydawało się, że to piotrkowski zespół będzie faworytem tego meczu, to już nie jest jednak taka sama drużyna co kilka miesięcy temu i podopieczne trenera Rafała Przybylskiego boleśnie się o tym przekonały.

W pierwszej połowie przeważała Piotrcovia, do bramki rywalek najczęściej trafiały Zorica Despodovska i Monika Kopertowska, tuż przed przerwą gospodynie zdołały jednak wyrównać. Po przerwie to było wyrównane widowisko, ale tylko do 40. minuty, później gospodynie przejęły inicjatywę i ostatecznie wygrały ten mecz 29:24.

Piotrcovia nadal zajmuje 7. miejsce w tabeli PGNiG Superligi. W ostatnim meczu I rundy piotrkowski zespół podejmie Kram Start Elbląg, to spotkanie odbędzie się w czwartek, 16 listopada. Początek o godzinie 18.00.

KPR Gminy Kobierzyce 29:24 (15:15) MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt, Sarnecka - Kopertowska 7, Despodovska 4/2, Marszałek 3, Wypych 3, Matyja 2, Belmas 1, Cygan 1/1, Klonowska 1, Kucharska 1, Wyrzychowska 1, Wasilewska, Ivanović.