Pokażą jak działa polski system parlamentarny

Strefa FM Niedziela, 08 lutego 20156 1393
Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu to projekt edukacyjny prowadzony m.in. w woj. łódzkim przez Klub Jagielloński. Skierowany jest głównie do młodzieży ze szkół średnich. Zajęcia w jego ramach trwają 3 dni.

- Pierwszy dzień to "Parlamentaryzm 2:0", w którym prowadzimy symulację opartą na systemach RPG. Jeden z prowadzących wciela się w rolę dziennikarza, drugi w rolę Marszałka Sejmu. Kilka osób wciela się w prezesów telewizji, a reszta klasy w parlamentarzystów. Za zadanie mają sformować rząd, uchwalić budżet. My w reakcji na ich decyzje zmieniamy słupki poparcia, tworzymy wydarzenia typu strajk. Jednym słowem pokazujemy w praktyce jak działa polski system parlamentarny - mówi Kacper Czapczyk, koordynator Akademi Nowoczesnego Patriotyzmu w woj. lódzkim.

Drugiego dnia (także w formie symulacji) młodzieży pokazywany jest schemat działania miasta. Trzeciego dnia prowadzony jest projekt "Od narzekania do działania".

W tym roku program jest prowadzony w 13 województwach w Polsce. W Piotkowie  prowadzony jest od roku.


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Bleki Blekiranga09.02.2015 09:23

a pokażą jak dobrze wyliczyć kilometrówki?

20


Al Bundy Al Bundyranga08.02.2015 17:33

"mieszkaniec" napisał(a):
Znaczy się należy umieć czytać sondaże i postępować ściśle wg. nich?


Dokładnie tak. Dziś sondaż nie jest odzwierciedleniem opinii społecznych, tylko odgórną sugestią, jak powinny się one kształtować. Sondaże dziś "robi się" na zamówienie. Żadna władza nie zamówi sondażu, który będzie dla niej niekorzystny.
Dowodem na to, że ta metoda działa są rzesze zakładających "eeee, zagłosowałbym na niego, ale on i tak nie wygra, więc tylko zmarnowałbym swój głos; zagłosuję na tamtego, bo on ma szanse...".

"mieszkaniec" napisał(a):
A może by tak uczyć


Szkoła nie ma uczyć, tylko urabiać. Nie ma kształcić, tylko kształtować. Co ma kształtować? Spolegliwe bezrefleksyjne masy nastawione na konsumpcjonizm i bezkrytycznie połykające papkę wypływającą z telewizora.

40


mieszkaniec mieszkaniecranga08.02.2015 16:02

Cytuję:
Skierowany jest głównie do młodzieży ze szkół średnich.


Propaganda od najmłodszych lat. Przecież jakoś trzeba manić społeczeństwo. Nie można przecież dopuścić, aby ludzie sami myśleli i używali własnego umysłu. To by było bardzo niebezpieczne w dłuższym okresie czasu.

Cytuję:
My w reakcji na ich decyzje zmieniamy słupki poparcia, tworzymy wydarzenia typu strajk.

że co. Znaczy się należy umieć czytać sondaże i postępować ściśle wg. nich?
I potem rośnie pokolenie typu "Zabrać babci dowód...", "To był zamach", "Polityka miłości", "Przyjazne państwo", "Nie chcem ale muszem", "Szczaw i mirabelki". A może by tak uczyć zamiast tego chłamu więcej o biznesie. No chyba że ma to na celu wyszkolenie kolejnej grupy bezmózgich zoombie ... ups polityków (którzy z partyjnym guru potem mają iść nawet w ogień).

21


Al Bundy Al Bundyranga08.02.2015 14:36

Cytuję:
Pokażą jak działa polski system parlamentarny


Pokażą jak działa coś, co nie działa? Ambitni, kurde! ;)

Cytuję:
Za zadanie mają sformować rząd, uchwalić budżet.


Dla zachowania pozorów realizmu rząd trzeba sformować po sympatii i znajomościach a budżet koniecznie z deficytem.

Cytuję:
mówi Kacper Czapczyk, koordynator Akademi Nowoczesnego Patriotyzmu


Czy "nowoczesny patriotyzm" to to samo co patriotyzm? Czy też może ma się tak do patriotyzmu jak sprawiedliwość społeczna do sprawiedliwości?

Cytuję:
Drugiego dnia (także w formie symulacji) młodzieży pokazywany jest schemat działania miasta.


Zapewne ci z próchnicą będą udawać dziurawe drogi...

Cytuję:
Trzeciego dnia prowadzony jest projekt "Od narzekania do działania".


A ja narzekam, bo w tym kraju mało co działa tak, jak powinno...

60


sklave sklaveranga08.02.2015 09:48

Czego Jaś się nuczy to Jan będzie robił.
W polskim sejmie dominuje chamstwo, głupota, pazerność, megalomania, pycha, arogancja, materializm bezlitosna walka o wszystko ze wszystkimi. Innymi słowy kłamczuch kłamczucha okłamuje a złodziej, złodzieje okrada. I to ma być wzór do naśladowania.
Więcej na stronie: http://sklave.manifo.com/

80


gośc 21 ~gośc 21 (Gość)08.02.2015 09:27

Znaszego parlamentu nie ma co brac przykladu i pokazywać go młodziezy .Nasi poslowie to zepsucie moralne i dbaja tylko o wlasne interesy .Dlatego jaki sejm takie chore prawo i zmierza w kierunku dyktatury patrzac na to co posłowie robią i czym sie zajmują

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat