Podsumowali Szlachetną Paczkę

Strefa FM Piątek, 23 lutego 20182 5630
Gala podsumowująca Szlachetną Paczkę odbyła się w piątek (23 lutego) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Piotrkowie. Na spotkaniu podziękowano wolontariuszom za trud i poświęcenie w przygotowywaniu pomocy dla najbardziej potrzebujących rodzin.

Ładuję galerię...

To była siedemnasta edycja Szlachetnej Paczki, a po raz szósty organizowana w regionie piotrkowskim. Pomoc dotarła do 58 rodzin. W akcję zaangażowało się 28 wolontariuszy, a na czele ekipy po raz kolejny stanął lider Oskar Kuliński, który zapewniał, że szósta edycja akcji zostanie zapamiętana na długo. - Na terenie powiatu piotrkowskiego działy się wielkie i cudowne rzeczy. Zaczęliśmy od rekordowej rekrutacji wolontariuszy, co przełożyło się na rekordową liczbę rodzin. To automatycznie otworzyło nam drogę do tego, aby odwiedzać rodziny na terenie każdej z gmin. Udało nam się zakwalifikować 58 rodzin z Piotrkowa i powiatu. Liczby robią wrażenie, ale najważniejsze jest to, że kryją się za tym historie konkretnych rodzin. Dotarliśmy do osób samotnych, chorych, niesamodzielnych, czyli do grupy, która jest pozostawiona sama sobie – mówi Oskar Kuliński.

 

Szlachetna Paczka to nie tylko przygotowanie i dostarczenie paczek do potrzebujących rodzin, ale także wiele wzruszających chwil. – To jest dla nas wyjątkowy czas, kiedy jednoczymy się w mądrej pomocy i chcemy działać dla innych. Wolontariuszami jesteśmy z potrzeby serca i próbujemy jak najlepiej pomóc innym. Staramy się trafić do osób, które wykazują bohaterską postawę, chcą zawalczyć o siebie i zmienić swoje życie. Spotykamy się z różnymi ludźmi, historiami, problemami i barierami – mówi Adam Zajączkowski, wolontariusz Szlachetnej Paczki.

 

Galę Szlachetnej Paczki zwieńczył występ Zespołu Pieśni i Tańca Gorzkowice oraz młodego wokalisty Szymona Wypycha.

 


Zainteresował temat?

8

4


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ja ~Ja (Gość)25.02.2018 18:47

Starostwo Powiatowe potrafi, brawo i nagrody ufundowali...

35


gość ~gość (Gość)24.02.2018 13:33

Brawo..

91


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat