Po raz czwarty recytowali poezję patriotyczną

Region Piątek, 17 listopada 20170 1316
W Szkole Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach odbył się IV Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej. W szranki stanęło 39 uczniów, reprezentujących wszystkie gminne szkoły podstawowe oraz zaprzyjaźnioną szkołę w Brzozie z gminy Grabica.

Ładuję galerię...

 – Konkurs cieszy się niezmienną popularnością. Szkoły typują po dwóch przedstawicieli z klas IV-VII. Dzieci bardzo chętnie przyjeżdżają do naszej szkoły i sprawdzają się w recytacji utworów patriotycznych. Konkurs jest objęty patronatem wójta Marcelego Piekarka, który ufundował również nagrody dla wszystkich laureatów – mówi dyrektor szkoły w Jarostach, Bożena Nowak Justyna. - Poziom konkursu jest bardzo dobry – ocenia Karolina Kuchta,  uczennica Szkoły Podstawowej w Srocku, która  brała udział w zmaganiach już po raz drugi.

 

Po wysłuchaniu wszystkich uczesników, jury w składzie: Izabela Schyndel - pisarka książek dla dzieci, Tomasz Trzaskacz, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie oraz wójt Marceli Piekarek przyznało 4 nagrody i 4 wyróżnienia.

Nagrody otrzymali:

Weronika Dróżdż – SP Srock

Krystian Caban – SP Baby

Karol Drechna – SP Gazomia

Milena Bąbol – SP Gazomia

 

Wyróżniono:

Julię Korytkowską – SP Moszczenica

Dominikę Korytkowską – SP Moszczenica

Patrycję Adamczyk – SP Jarosty

Darię Białas – SP Gazomia

 


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (0)

W dniach 20-21 października trwa cisza wyborcza. Komentowanie jest możliwe jedynie dla zalogowanych użytkowników, a wpisy trafiają do moderacji. Agitacja wyborcza jest zabroniona.

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat