ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Piszemy list do św. Mikołaja

Czwartek, 17 maja 2018 1726
Święta Bożego Narodzenia to bardzo ważny czas dla Twojego dziecka. To dzięki nim uczy się ono radości związanej z dawaniem i otrzymywaniem prezentów. Szczególnie jeśli prezenty podchodzą od samego Świętego Mikołaja! Jeśli chcesz sprawić swojemu dziecku prawdziwą radość, pozwól mu zasmakować świątecznej magii i wspólnie z nim napisz list do św. Mikołaja.

Zaplanuj w wyprzedzeniem

 

Zanim wspólnie z dzieckiem zabierzesz się za pisanie listu, wybierz odpowiedni do tego czas. Bardzo ważne jest, żeby twoje dziecko było wypoczęte i chętne do współpracy. Najlepiej powiedz dziecku z wyprzedzeniem, jaki jest plan – dzięki temu będzie miało możliwość zaplanowania tego, co i w jaki sposób chce napisać. Jeśli nie jesteś pewien, co powinno się znaleźć w treści takiego listu, oto kilka wskazówek:

 

Kilka słów o sobie

 

Dobrze, gdyby w liście do św. Mikołaja znalazło się kilka słów o Twoim dziecku – jak się nazywa, ile ma lat, gdzie mieszka i czym się interesuje. Dzieci lubią o sobie opowiadać, a pisanie o swoich zainteresowaniach i rodzinie jest jednocześnie świetną zabawą i doskonałym ćwiczeniem dla twojego dziecka.

 

Osiągnięcia dziecka

 

Święty Mikołaj uwielbia słuchać o mądrych dzieciach. Podobnie zresztą jak ich rodzice. Zachęć swoje dziecko do zastanowienia się i opisania, co udało mu się w tym roku osiągnąć. Może dostało kilka świetnych ocen albo nauczyło się jeździć na nartach albo grać na pianinie? Każde osiągnięcie jest ważne, a ich opisywanie pozwoli twojemu dziecku wypracować pozytywną samoocenę i poczuć zasłużoną dumę.

 

Prezenty!

 

W liście do Mikołaja nie może zabraknąć najważniejszych informacji – a mianowicie tego, jakie prezenty twoja pociecha pragnie dostać pod choinkę. Niewątpliwie, lista życzeń każdego dziecka jest bardzo długa, jednak Ty jako rodzic powinieneś zadbać o to, by dziecko nauczyło się wyznaczać priorytety. Poproś swojego malucha, by napisało o jednej czy dwóch rzeczach, których pragnie najbardziej.

 

Ozdoby

 

We wszelkich listach najważniejsza jest oczywiście treść, ale to nie znaczy, że z pisania listu do św. Mikołaja nie można uczynić świetnej zabawy. Daj swojemu dziecku możliwość używania kolorów, przyklejania naklejek, rysowania i wyklejania. Nauka kreatywności jest bardzo ważna od najmłodszego wieku, a zajęcia plastyczne są do tego doskonałym sposobem, tym bardziej że w zasadzie bez wyjątku dają one niemal wszystkim dzieciom dużo radości. Szczególnie gdy bawią się razem z rodzicami.


Zainteresował temat?

0

3


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat