Piotrkowianin przegrał z Holendrami

Piotrkowianin Sobota, 13 stycznia 20180
Niebawem szczypiorniści Piotrkowianina wznowią ligowe rozgrywki, tymczasem w piątek rozegrali kolejny sparing, tym razem ich przeciwnikiem była piąta drużyna holenderskiej Ekstraklasy – HV Kras Volendam. Ostatecznie goście minimalnie wygrali to spotkania 29:28 (16:11).

Piotrkowianin nie mógł wystąpić w tym meczu w optymalnym zestawieniu, ponieważ brakowało trzech rozgrywających: Stanisław Makowiejew uczestniczy w prekwalifikacjach do Mistrzostw Świata 2019 (w piątkowym, wygranym spotkaniu z Kosowem rzucił jedną bramkę – przyp. red.), a Sebastian Iskra i Szymon Woynowski narzekają na drobne urazy. Te absencje odbiły się na dyspozycji piotrkowskiego zespołu, który już po kilku minutach przegrywał 2:6. W drugiej połowie piotrkowianie zaczęli odrabiać straty, kontry wykańczał Piotr Swat, a Artur Urbański popisał się kilkoma udanymi rzutami z drugiej linii. Tomasz Mróz mógł wyrównać, ale w ostatniej akcji meczu nie zdołał pokonać bramkarza rywali i to Holendrzy wygrali to spotkanie.

A w środę, 17 stycznia pierwszy w tym roku ligowy pojedynek. Piotrkowianin podejmie Gwardię Opole. Początek spotkania o godzinie 18.30.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:29 (11:16) HV Kras Volendam

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Schodowski, Pyrka, Procho - Swat 7, Tórz 4/1, Urbański 4, Andreou 3, Surosz 3, Pożarek 2, Mróz 1, Rutkowski 2, Achruk 1, Kaźmierczak 1, Góralski 1.