Piotrkowianie nie skorzystają z powiatowych przychodni?

Strefa FMRegion Czwartek, 01 lutego 201853 8831
Wkrótce może okazać się, że mieszkańcy Piotrkowa nie będą mogli korzystać z przychodni zarządzanych przez powiat piotrkowski. Tak wynika z wypowiedzi starosty Stanisława Cubały podczas środowej sesji Rady Powiatu.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Starosta Stanisław Cubała pytany przez reportera Strefy FM stwierdził, że każdy samorząd powinien zapewnić swoim mieszkańcom podstawową opiekę zdrowotną:

 

Albo miasto opiekuje się swoimi mieszkańcami i ma do dyspozycji Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej, albo my się opiekujemy, a miasto się po prostu nie wtrąca.

Z wypowiedzi Stanisława Cubały wynika, że w przyszłości starostwo będzie zapewniać profilaktykę oraz opiekę zdrowotną dla mieszkańców powiatu, a władze miasta samodzielnie dla piotrkowian. Starosta zaznaczył jednak, że piotrkowianie będą mogli korzystać ze szpitala powiatowego przy ul. Roosevelta.


Okazuje się, że napięcie na linii miasto - powiat związane z opieką medyczną nie słabnie. Przypomnijmy, w jednym z ostatnich pism Urzędu Miasta skierowanym do starostwa, władze miasta stanowczo stwierdziły, że nie przejmą szpitala powiatowego przy ul. Roosevelta.


Zainteresował temat?

6

6


Komentarze (53)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)05.02.2018 10:45

To miasto zdecydowało, że powiat prowadzi służbę zdrowia!!! To kłamstwo, że nie miało na to wpływu!!! Rozporządzenie zostało napisane na ich życzenie. Oddali też powiatowi urząd pracy, który do dzisiaj prowadzi powiat. A sami wzieli prowadzenie i dotowanie bibliotek w mieście i powiecie. To wszystko wówczas było uzgadniane!!! Nic do tego nie miał rząd!!!

00


gość ~gość (Gość)04.02.2018 22:34

Miasto samo oddało w ręce starostwa piotrkowską służbę zdrowia - bo dyrektor szpitala był też radnym i nie chciał zrezygmnować z żadnej z tych funkcji. Dlatego prezydent wraz z radnymi podjeli uchwałę,że to powiat będzie prowadził naszą służbę zdrowia. Takie stanowisko poszło do W-wy i na tej podstawie tak zapisano w rozporządzeniu Prezesa RM. I tak dla kariery jednego dyrektora od 19 lat mamy tak jak mamy. Niech miasto teraz nie opowiada, że nie miało na to wpływu!!!! Następne kolejne kłamstwo!!! Nie mają już żadnych argumentów i dlatego ciągle słychać tylko bełkot o ........rozporządzeniu, którego sami chcieli.

30


gość ~gość (Gość)04.02.2018 10:19

Okok, easy... pediatria i ginekologia są akurat nieopłacalne, a te głupki dały sobie wcisnąć :) pozbyły się za to kardiologii i chirurgii :D

20


okok ~okok (Gość)03.02.2018 19:16

Tylko niech oddadzą oddziały szpitalowi na Rakowskiej, które zagarnęli jako najbardziej opłacalne a i tak sobie nie radzą.
Starosto odejdź !!! Nie wiesz, że pieniądze idą za pacjentem ??? Cóż żeś znowu wymyślił ???!!!

10


Co racja to racja ~Co racja to racja (Gość)02.02.2018 20:52

nie przepadam za Staśkiem ale teraz ma rację! Miasto czyli Chojniak jest zajęte mediateką.

43


gość ~gość (Gość)02.02.2018 08:16

A wicek za rozwalenie szpitala kandyduje na człowieka roku.

140


gość gośćranga02.02.2018 09:53

To może powiatowi powinni miasto zbojkotować i pracy i wszystkiego innego tez u siebie poszukać a do miasta nie przyjeżdżać :)

72


gość ~gość (Gość)01.02.2018 21:35

Idąc za tokiem myślenia pana starosty to należy zwolnić z pracy w firmach w Piotrkowie wszystkich mieszkańców powiatu. Niech pracują w powiecie!

196


gość ~gość (Gość)01.02.2018 15:04

Tak się wszyscy nabijają z Tomaszowa, bo melina,patologie,złodziejstwo. Ale tam władza jest dla mieszkańców! A u nas!?
Władza dla władzy a nie dla miasta

184


gość ~gość (Gość)01.02.2018 19:57

Bardzo dobry ruch starostwa. Kto chce korzystać niech płaci. Miasto Piotrków to przecież odrębny powiat, niech zatem pan Chojniak i jego koledzy wreszcie zajmą się tym, czym powinni.

149


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat