Pierwszy prezydent z Wieżą Trybunalską

ePiotrkow Wtorek, 27 września 201633 9017
Pierwszy po 1989 r. prezydent Piotrkowa Trybunalskiego odebrał we wtorkowy wieczór Złotą Wieżę Trybunalską. Tę wyjątkową statuetkę, zwaną przez niektórych piotrkowskim Noblem, przyznano po raz 41.

Ładuję galerię...

W tym roku było 5 kandydatów do nagrody. O wyborze właśnie Michała Rżanka zadecydowała kapituła. - To nie był trudny wybór - powiedział tuż przed rozpoczęciem uroczystości w piotrkowskim Muzeum Waldemar Domarańczyk, prezes Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego. - Jego zasługi na różnych polach, które premiują kandydata do Złotej Wieży, znalazły uznanie w oczach i sercach wszystkich biorących udział w obradach kapituły.

 

Dawno (może nigdy) nie widzieliśmy Michała Rżanka tak zdenerwowanego. Kiedy Waldemar Domarańczyk ogłosił tegorocznego laureata Wieży, wszyscy zebrani w Muzeum goście wstali z miejsc, by oklaskiwać nagrodzonego. Dopiero wtedy emocje opadły.

 

W tej wyjątkowej chwili Michałowi Rżankowi towarzyszyli rodzina, przyjaciele, znajomi, przedstawiciele władz miasta (reprezentowane przez wiceprezydenta Piotrkowa Adama Karzewnika), radni. – Pan Michał jest wg mnie jedną z niewielu osób w Piotrkowie tak szeroko rozpoznawalną – mówił wiceprezydent. – Znam pana Michała od lat 90., kiedy to został pierwszym prezydentem Piotrkowa Trybunalskiego w tej nowej rzeczywistości. Miałem przyjemność współpracy z nim, więc mogę potwierdzić jego odpowiednie podejście do człowieka, do zadań, do reprezentowania miasta. A czasy były bardzo trudne, wymagały poświęceń, często kosztem rodziny, życia prywatnego.

 

Przypomnijmy, że Michał Rżanek prezydentem Piotrkowa został w 1990 roku. Funkcję tę sprawował do 96 r. Był też radnym i przewodniczącym Rady Miasta. Po odejściu z urzędu prezydenta miasta obejmował stanowiska w spółkach komunalnych. Był m.in. kierownikiem miejskiej ciepłowni, wiceprezesem Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej. W 2009 został prezesem Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji, tę funkcję pełni do dziś. Od wielu lat reprezentuje nas w Związku Miast Polskich.

 

- Przede wszystkim chciałbym bardzo podziękować tym osobom, które wpadły na pomysł, aby złożyć wniosek z moją kandydaturą - mówił tuż po otrzymaniu statuetki Michał Rżanek. – Dziękuję również kapitule. Nie ukrywam, że nie spodziewałem się tego. Do dziś uważam, że jest szereg osób godniejszych niż ja do przyjęcia takiego wyróżnienia.

 

Po wręczeniu nagrody, do laureata ustawiła się długa kolejka gratulujących.

 

Dla Michała Rżanka i wszystkich uczestniczących w tej wyjątkowej uroczystości grał zespół Glasses.


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (33)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

alibaba ~alibaba (Gość)29.09.2016 15:23

A tak konkretnie, to za co ta wieża?????? Praca w UM była bardzo dobrze wynagradzana od roku 89! Co konkretnie zostało zrobione za przyczyną tego pana??????

40


Saracenka ~Saracenka (Gość)28.09.2016 21:44

Serdeczne gratulacje dla Pana Rżanka :)

16


M.Ter ~M.Ter (Gość)28.09.2016 20:11

Pracowaliśmy wtedy z Rżankiem w urzędzie. To były takie lata, te piewsze lata po 89 roku, kiedy nie oglądaliśmy się na forsę i korzyści. Pracowaliśmy dla kraju, dla tej naszej małej społeczności lokalnej. Atmosfera pracy było twórcza, fantastyczna i życzliwa, a ludzie nie patrzyli na siebie wilkiem, jak teraz.

52


gość ~gość (Gość)28.09.2016 18:05

32. O. Gracjan Kubica
33. Marek Doleciński
34. Henryk Komar
35. Jacek Sokalski
36. Jerzy Patora
37. Tomasz Stachaczyk
38. Ks. Ireneusz Bochyński
39. Jerzy Korczak – Ziołkowski
40. Bronisław Brylski
Brawo kapituła. Wreszcie jakaś sensowna nominacja. Popatrzmy wstecz kilka lat, kto wieżę dostał: Brylski, Bochyński, Sokalski, Doleciński - przecież to jakieś żarty. Gratulacje dla Pana Prezydenta RŻANKA !!!

45


terdy ~terdy (Gość)28.09.2016 17:26

Prezydent, który układał się z wszystkimi, najbardziej z komunistami. Stadion poszedł w pi....du

72


gość2 ~gość2 (Gość)28.09.2016 13:33

To bodaj najbardziej trafna decyzja Kapituły z ostatnich 5-6 lat. W zasadzie bezdyskusyjna i bez cienia wątpliwości co do laureata. Pogratulować panu Rżankowi!

59


jot ~jot (Gość)28.09.2016 11:11

To super gość! Należała mu się! Gratulacje!!!

710


Zanzi ~Zanzi (Gość)28.09.2016 10:23

Cytuję:
Michał Rżanek prezydentem Piotrkowa został w 1990 roku. Funkcję tę sprawował do 96 r. Był też radnym i przewodniczącym Rady Miasta. Po odejściu z urzędu prezydenta miasta obejmował stanowiska w spółkach komunalnych. Był m.in. kierownikiem miejskiej ciepłowni, wiceprezesem Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej. W 2009 został prezesem Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji, tę funkcję pełni do dziś

Jaka miła "wędrówka", chłop wiedział, gdzie, jak i z kim, żeby było (jemu) dobrze ;)

83


obs ~obs (Gość)28.09.2016 09:50

Ta wieża to była kiedyś dla skazańców.

62


mom ~mom (Gość)28.09.2016 08:09

Michaś ! ! ! ...... kto temu ludzikowi to przyznał ......... teraz dumny, blady i dowartościowany zaordynuje kolejną podwyżkę wody, ścieków i CO .......... bo tylko to tylko to potrafi. A w dowód uznania naliczy sobie kolejne dziesiątki tysięcy nagród premiowych .......... za które my płacimy ...........

134


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat