Pamiętaj o babci i dziadku!

ePiotrkowKraj Niedziela, 21 stycznia 20182 2086
21 stycznia obchodzimy w Polsce Dzień Babci. Tego dnia wnuki obdarowują i składają życzenia swoim babciom. Dzień Babci w Polsce obchodzimy od ponad 50 lat, a rozpropagować miał go tygodnik „Kobieta i Życie”, za jego przykładem poszedł „Express Poznański”, a także „Express Wieczorny”. 22 stycznia będziemy z kolei obdarowywać naszych dziadków.
fot. pixabay

Nie wszędzie jednak święta te rozdzielone są na dwa dni. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie obchodzi się Narodowy Dzień Dziaków. W Wielkiej Brytanii Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest w pierwszą niedzielę października.

Podobnie jak my Dzień Babci w styczniu świętuje się w Bułgarii i Brazylii. Hiszpanie pamiętają o babciach 26 lipca.

 

A w jaki sposób celebrujemy te święta? W sposób szczególny o babciach i dziadkach pamiętają najmłodsi, właśnie w przedszkolach rok rocznie organizuje się w styczniu akademie specjalnie dla seniorów. Dzieciaki recytują wówczas wierszyki, śpiewają piosenki i obdarowują swoich dziadków i babcie prezentami, często własnoręcznie wykonanymi. Starsi i ci zupełnie dorośli w te dni składają życzenia, wręczają kwiaty lub po prostu wpadają do swoich babci i dziadków z wizytą. W wielu miastach w Polsce w styczniu organizuje się imprezy specjalnie dla seniorów.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kier9 Kier9ranga23.01.2018 14:06

Podobnie jak ja. Ja nawet nie poznałam swoich dziadków, ponieważ umarli jeszcze przed moimi narodzinami. Mam za to przyszywaną ciocię-babcię, która jest siostrą mojego ojca i jest starsza od niego o prawie 18 lat. Oczywiście, w dzień Babci gościłam u niej :) Zaprosiłam ją do pizzerii i razem przyjemnie spędziłyśmy popołudnie.

20


assa ~assa (Gość)21.01.2018 12:47

Żal,że już dziadków nie mam :/ zawsze były laurki własnoręcznie robione!Później kwiaty,prezenty. Dziś zostało postawić symbolicznie znicz... :/

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat