PKP S.A zainwestuje w modernizację dworców w powiecie piotrkowskim

ePiotrkowRegion Czwartek, 11 stycznia 201822 5207
Dworce kolejowe w Gorzkowicach i Wilkoszewicach zyskają nową jakość. Wszystko dzięki Programowi Inwestycji Dworcowych PKP S.A na lata 2016-2023, który zakłada zrealizowanie remontów dwustu tego typu obiektów na terenie całego kraju.

Ładuję galerię...

Aktualnie realizowany projekt jest zdecydowanie największym przedsięwzięciem w historii polskiej kolei. Został on przyjęty we wrześniu 2016 roku, więc część prac już się rozpoczęła. W województwie łódzkim do modernizacji zakwalifikowano 11 dworców, wśród nich dwa z powiatu piotrkowskiego, zresztą oba mieszczące się w gminie Gorzkowice.

 

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Wydziałem Prasowym Biura Komunikacji i Promocji Polskich Kolei Państwowych. Starszy specjalista Aleksandra Grzelak poinformowała nas, że w Gorzkowicach i Wilkoszewicach planowana jest budowa nowoczesnych dworców systemowych z funkcjami i powierzchniami dostosowanymi do potrzeb podróżnych. Oba obiekty będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Obok budynków wykonane zostaną miejsca parkingowe.

 

Obecnie rozstrzygany jest przetarg na umowę ramową na prace projektowe dla tych dworców. Przygotowywane są również studia wykonalności. Wykonawcy prac budowlanych będą znani po ogłoszeniu i rozstrzygnięciu przetargu. Również wtedy dowiemy się, jakie będą koszty tych inwestycji. Już teraz wiemy natomiast, że PKP S.A. planuje obie zrealizować przy wsparciu środków unijnych.

 

- Gmina Gorzkowice zawsze była związana z koleją. Kiedyś mieliśmy tu mnóstwo osób zatrudnionych w PKP. Dziś także wielu mieszkańców dojeżdża do szkół oraz miejsc pracy właśnie pociągami, mimo, że coraz bardziej rozpowszechnia się transport samochodowy. Także w przypadku dalszych tras kolej cieszy się u nas olbrzymią popularnością. Dworzec, który obecnie znajduje się w Gorzkowicach nie zaspokaja potrzeb podróżujących, dlatego cieszymy się, że zarząd PKP zdecydował się na budowę dwóch dworców w gminie - powiedział wójt Alojzy Włodarczyk. Poinformował też, że nowy obiekt w Gorzkowicach powstanie najpewniej naprzeciw dotychczas istniejącego dworca.

 

Prace budowlane powinny się rozpocząć w pierwszej połowie 2019 r., a zakończyć w drugiej połowie 2020 r.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dyrdymał ~dyrdymał (Gość)11.01.2018 15:08

A czy slums dróżnika na Morycy też przy okazji zyska nowy wymiar? Chyba że jest to już zabytek i konserwator zabytków położy łapę to sprawa nie do przeskoczenia.

110


gość ~gość (Gość)11.01.2018 15:42

Wkrótce zniknie, przejazd jest modernizowany i będzie w pełni automatyczny. Zresztą to sprawa do PKP PLK, a nie do PKP S.A.

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat