Nieużywane przystanki przy Alei 800-lecia

Strefa FM Środa, 16 maja 201822 6658
Mieszkańcy Piotrkowa zauważyli, że przy Alei 800-lecia znajdują się cztery zatoki postojowe i wiaty przystankowe, ale kursuje tamtędy zaledwie jeden autobus. Dlaczego?
fot. Milena Nowakowska

Zatoki powstały pod koniec 2016 roku, kiedy oddano do użytku czwarty fragment zachodniej obwodnicy miasta N-S. Obecnie kursuje tam autobus nr 3 z ul. Słowackiego do ul. Twardosławickiej.
- Przystanki zostały tak usytuowane, by służyć mieszkańcom, gdyby zmienił się układ komunikacyjny lub gdyby pojawiła się potrzeba uruchomienia nowej linii. Łatwiej jest wybudować zatokę postojową w momencie prowadzenia inwestycji drogowej niż uzupełniać ją w późniejszym etapie - tłumaczy Agata Wypych z piotrkowskiego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

 

Z wiat korzystać mogą przewoźnicy prywatni, np. busy czy pojazdy przewożące pracowników, ale obecnie nikt z takim wnioskiem do ZDiUMu nie wystąpił.


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

buffon ~buffon (Gość)16.05.2018 15:26

kazdy ma swoj samochód a ten odcinek akurat nie wymaga przystanków ale po co je stawiac ja te bryki wymaluja zaraz te swoje lksy co nawet na meczu nie byli i skladu druzyny nie znaja

54


Starszywagowy ~Starszywagowy (Gość)16.05.2018 14:17

A waga przy nowym rondzie Sulejowskim też stoi nieużywana, bo łatwiej wybudować i zapłacić,niż używać???? A pisaliście, że JUŻ ma działać!

113


Jeszcze tu kiedyś powrócę ~Jeszcze tu kiedyś powrócę (Gość)16.05.2018 13:03

Chojniak nie wie co się w mieście dzieje to co się dziwić. Chodzi tylko po tam gdzie są kościelne imprezy!!!

123


~pusta pała ~~pusta pała (Gość)16.05.2018 12:41

dla jednego autobusu nie potrzeba przystanków a ponad to u ~gości coś słabo z przyrostem naturalnym to po co maja jeżdzić pustostany wystarczą pustostany muzgowe

55


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat