Niecodzienny happening na piotrkowskiej Krzywdzie

Strefa FM Czwartek, 29 czerwca 20174 5699
Happening pod hasłem "KRZESŁO - PRZEDMIOT - IDEA" zorganizowali podopieczni Piotrkowskiego Środowiskowego Domu Samopomocy. W parku im. św. Jana Pawła II umieścili własnoręcznie przygotowane instalacje.

Ładuję galerię...

- Elementem wspólnym dla działań, które przeprowadziliśmy jest krzesło. To realizacja pomysłów naszych podopiecznych. Poprzez taki prosty sprzęt chcą oni przekazać swoje pomysły na życie, refleksje i emocje. Każde z krzeseł przedstawia coś innego. To takie przesłanie, by inni dostrzegli, że chorzy psychicznie to tacy sami ludzie jak my - powiedziała Iwona Czechowska - Trajdos, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy.

Uczestnicy terapii poprzez akcję chcą być zauważeni i wysłuchani przez społeczeństwo.

- Uczestniczę w terapii od kilkunastu lat. Moje krzesło przedstawia kwiaty wyrastające z podłoża, a w ziemi są zęby, które podgryzają im korzenie. Każdy może to zinterpretować w dowolny sposób - tłumaczy jedna z podopiecznych.

W przygotowaniu instalacji pomagali także studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

 

zdjęcia: Milena Nowakowska


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (4)

W dniach 20-21 października trwa cisza wyborcza. Komentowanie jest możliwe jedynie dla zalogowanych użytkowników, a wpisy trafiają do moderacji. Agitacja wyborcza jest zabroniona.

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Arek ~Arek (Gość)29.06.2017 21:39

za rpbote się weźcie lasy posprzątać a nie głupoty w głowie. artyści od siedmiu boleści

14


Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)29.06.2017 23:57

Czy tylko mi to przypomina Interakcje?

Cytuję:
Moje krzesło przedstawia kwiaty wyrastające z podłoża, a w ziemi są zęby, które podgryzają im korzenie. Każdy może to zinterpretować w dowolny sposób


Skoro są zęby, to może jak pogrzebie się głębiej, znajdzie się i reszta trupa?
;)

02


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat