Nastolatki w wakacje postanowiły kraść

ePiotrkow Czwartek, 05 lipca 20122 2547
Prawdopodobnie wyszły z założenia, że w wakacje nie warto się męczyć i zamiast szukać dorywczej pracy okradały sklepy. Na kolejnej próbie popełnienia przestępstwa, dwie nastolatki, przyłapał ochroniarz.

Wczoraj około 14.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie został powiadomiony o kradzieży sklepowej. Skierowani na miejsce zdarzenia do marketu przy ulicy Słowackiego mundurowi wylegitymowali i skontrolowali dwie nieletnie sprawczynie kradzieży.


- Dziewczyny wypatrzył pracownik ochrony obsługujący monitoring. Z ustaleń policjantów wynika, że 15-letnia mieszkanka powiatu i jej 16-letnia koleżanka, która przyjechała aż z województwa pomorskiego dokonały kilku kradzieży ubrań i biżuterii o łącznej wartości 722 złotych. Funkcjonariusze podczas wykonywanych czynności i przeszukania miejsca zamieszkania jednej z dziewczyn znaleźli skradzione bluzki i kilka sztuk biżuterii. Odzyskane rzeczy nie nadawały się do sprzedaży. Miały dziury po oderwanych zabezpieczeniach. Obie dziewczyny przyznały się do popełnionego czynu – informuje Ewa Drożdż z piotrkowskiej policji.


O losie nastoletniego duetu wkrótce zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kolo ~kolo (Gość)06.07.2012 09:01

nauczycielowi pozostały tylko obowiązki ....a gdzie prawa ? księża i policja coraz częsciej żyją ponad prawem więc przykład idzie od góry ....cóż możemy wymagać od młodych ..?

00


Krzywy ~Krzywy (Gość)05.07.2012 19:35

Nie ma to jak bezstresowe wychowanie. Kiedyś policjant, pleban i nauczyciel był święty. A teraz jest glina, batman i mamut. Zero szacunku do żadnego z nich. I kto jest tu winien - wy szanowni rodzice - do pierwszego szcunku nie uczycie, bo nie wypada. Do kościoła nie warto chodzić, a autorytet nauczycieli psujecie poprzez podważanie ich zdania. No i winę ma tu także władza, co to na każdym koku podkreśla, że trzeba nauczycieli albo zwolnić bo kryzys, albo zabrać ich njedyne narzędzie pracy - szacunek, mówiąc, że są najgorszą grupą zawodową. 1 września - Ogólnopolski Strajk Nauczycieli. Koniec bezstresowego wychowania. A jakby się jeszcze przylączyła policja i księża by w niedzielę mszy nie odprawili, to dopiero byłoby coś!

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat