Nagrodzeni za „Krainę czarów”

ePiotrkow Czwartek, 17 maja 20181 2173
10 nagród i 5 wyróżnień to efekt finału konkursu „Kraina czarów”, który odbył się 15 maja w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK.

Ładuję galerię...

- II edycja konkursu pokazała, że czarodziejów w naszym mieście i powiecie nie brakuje. Z tą tylko różnicą, że w tym przypadku czarodziejską różdżkę zamienili na swój talent i wyobraźnię, tworząc jedyne i niepowtarzalne, bo wykonane ręcznie małe arcydzieła sztuki, ukazujące ich własną krainę czarów – mówi Anita Góra, starszy instruktor w MOK.

Do tegorocznego konkursu wpłynęły aż 104 prace nie tylko z Piotrkowa Trybunalskiego, ale także m.in. z Moszczenicy, Woli Krzysztoporskiej czy Czarnocina. Jury w składzie: Jolanta Betnerowicz - artysta plastyk, przewodnicząca jury, Elżbieta Makagon - artysta plastyk oraz Krzysztof Piesik - przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim, oceniając prace konkursowe podkreśliło wysoki poziom wykonania, atrakcyjność prac, pomysłowość i różnorodność technik zastosowanych przez uczestników. Prace konkursowe oceniane i nagradzane były w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i seniorzy.


A oto lista zwycięzców II edycji konkursu

dzieci:
I nagroda - Talula Rose Ciesielska, 11 lat
II nagroda - Hanna Bogdan, 9 lat
III nagroda - Oliwia Trębacz, 9 lat
Wyróżnienia przyznano Natalii Kałuży (9 lat) i Wiktorii Kopeć (10 lat).

młodzież:
I nagroda - Norbert Szymański, 12 lat
dwie II równorzędne nagrody - Joanna Kurek (13 lat) i Dawid Kuśmierek (13 lat)
III nagroda - Daria Fijałkowska, 13 lat
Wyróżnienia otrzymały Maria Zielonka (12 lat) i Weronika Skurska (12 lat).


seniorzy 60+:
I nagroda - Barbara Nowak
II nagroda - Danuta Skupińska
III nagroda - Teresa Frankowska
wyróżnienie - Teresa Ulcyfer


Na zakończenie spotkania na wszystkich zaproszonych gości czekały niespodzianki. Słodkości dla dzieciaków i pokonkursowa wystawa wszystkich prac zgłoszonych do II edycji "Krainy czarów". Organizatorem konkursu był Ośrodek Edukacji Artystycznej MOK oraz Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 

(materiały: MOK OEA)


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

instruktor ~instruktor (Gość)17.05.2018 14:13

Dlaczego nie podane są szkoły czy ośrodki które reprezentują uczestnicy konkursu?
Chyba nie startowali prywatnie? Same nazwiska ,które można wziąć z sufitu nic nie mówią .

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat