Na co najchętniej bierzemy kredyt?

ePiotrkowKraj Poniedziałek, 04 czerwca 20181 2272
Wielu Polaków nie posiada oszczędności, dlatego „chętnie” się zadłuża, zarówno w formie mniejszych pożyczek, jak i większych kredytów. Poznaj listę najpopularniejszych celów, dla których decydujemy się finansowe zobowiązanie. Warto?

Nieruchomości


Większości z nas kredyt kojarzy się ze sfinansowaniem mieszkania lub domu. I faktycznie – szczególnie dla młodych osób wieloletnia umowa z bankiem jest jedyną szansą na nabycie własnych czterech ścian, w których można rozpocząć w pełni dorosłe życie. Nie brakuje także tych, którzy mają lokum, ale w mieszkaniu na kredyt upatrują inwestycji pod wynajem. Porównywarka kredytów – kredytowo.org obrazuje, jak wiele banków i firm pozabankowych działa w Polsce, a przecież lista zdaje się jeszcze dłuższa.

 

Nieruchomości kosztują sporo, a ich ceny nieustannie rosną. Jedni rozglądają się za kameralną kawalerką, inni od razu wykupują luksusowe mieszkanie na deweloperskim osiedlu mieszkaniowym. Nie wahamy się podpisywać umów na 20-30 lat, żeby sfinansować zakup obiektu, który jeszcze nawet nie powstał. Takie są realia. Wśród Polaków panuje powszechne przekonanie, że warto mieć coś swojego, choć tak naprawdę do momentu spłaty kredytu mieszkanie nie jest w pełni nasze. Oczywiście, wysokie kredyty hipoteczne są również związane ze stawianiem domów. Jak wiadomo, to ogromny koszt nawet dla osób najlepiej zarabiających.

Jak wskazują rozmaite badania, Polacy pożyczają pieniądze (na przykład w formie chwilówek) również na remonty. Czasami są one wymuszone awarią lub zużyciem poszczególnych materiałów czy instalacji. Innym razem po prostu przychodzi pora na realizację marzenia o kompleksowym odświeżeniu wnętrz. Krótko mówiąc: nasze kredyty i pożyczki dotyczą jednej z najważniejszych życiowych kwestii, czyli poczucia stabilizacji we własnym domu.

 

Samochody


Kolejnym „dużym” zakupem, na który w wielu przypadkach trzeba się zadłużyć, jest samochód. Nawet używany model może kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych, o nowych autach wprost z salonu nie wspominając. Mało kto ma tyle oszczędności, żeby od ręki, za własną gotówkę kupić markowy pojazd od dilera czy nawet handlarza. Dlatego w wielu sytuacjach wybieramy pożyczkę gotówkową lub kredyt samochodowy. Obie możliwości mają swoje wady i zalety. Nie da się ukryć, że spore grono Polaków chętnie zapożycza się, żeby wsiąść za kierownicę wymarzonego pojazdu.

 

Inne potrzeby


Mieszkanie czy auto to zwykle najdroższe dobra, jakie kupujemy w całym swoim życiu. Ranking kredytów gotówkowych kredytowo.org jest jednak dowodem na istnienie wielu ofert, które dotyczą niższych kwot, a więc i innych celów. Zapożyczamy się na zakup sprzętu RTV i AGD, na wakacje, na szkolne potrzeby dzieci. Ważne, żeby zawsze robić to odpowiedzialnie i na możliwie najlepszych warunkach!


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

j. ~j. (Gość)04.06.2018 19:16

Życie na kredyt jest do d...! Zwłaszcza, jeśli się bierze kredyt na rzeczy nie pierwszej potrzeby, np. na wakacje. Przecież pieniądze trzeba będzie oddać i to z odsetkami i innymi opłatami. Moim zdaniem jest to przejaw wielkiej nieodpowiedzialności za swoje życie. Nie stać Cię na wakacje? To... nie jedź na wakacje i postaraj się zarobić (a nie pożyczyć!) na następne wakacje! Ja nie pożyczam. Jeśli mnie na coś nie stać, to tego nie kupuję i nie daję zarobić bankom, albo jakimś parabankom!

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat