Muzyczna podróż po świecie z Justyną

ePiotrkow Czwartek, 22 lutego 20180 2980
Choć cykl koncertów nosi nazwę „Śpiewam Piotrków”, ci którzy w czwartek, 22 lutego przyszli do Miejskiego Ośrodka Kultury na występ Justyny Piesik-Kendry odbyli muzyczną podróż po świecie. Wokalistka, której na fortepianie i klarnecie akompaniował Piotr Grzelak, zaśpiewała, jak to określiła, utwory znane, mniej znane i zupełnie nieznane, wszystkie jednak związane z podróżą. Tytuł jej koncertu brzmiał właśnie „Podróż”.

Ładuję galerię...

Odrobina melancholii, szczypta zapomnienia, uśmiech towarzyszyły tym, którzy zdecydowali się przyjść w czwartkowy wieczór, 22 lutego do Miejskiego Ośrodka Kultury na kolejny koncert z cyklu „Śpiewam Piotrków”. Tym razem w muzyczną podróż po świecie publiczność zabrała Justyna Piesik-Kendra. Tytuł koncertu „Podróż” wcale nie był przypadkowy – wedle słów wokalistki „z piosenką w podróży wszędzie możemy dojechać”. I rzeczywiście zgromadzona w Kawiarni Teatralnej widownia, mimo że nie ruszyła się z miejsca, odwiedziła tego wieczoru wiele miast. Justyna Piesik-Kendra, której na fortepianie i klarnecie akompaniował Piotr Grzelak, zaśpiewała, jak to określiła, utwory znane, mniej znane i zupełnie nieznane, których tematem przewodnim była oczywiście podróż. Były wśród nich między innymi „Ballada wagonowa” i „Remedium” z repertuaru Maryli Rodowicz, „Poczekalnia” Jacka Kaczmarskiego, „Historia pewnej podróży” Marka Grechuty, „Ile ja dopłacam” Wojciecha Młynarskiego, „Zrewiduj mnie” Igi Cembrzyńskiej, „Autostop” Karin Stanek czy „O Kutno!” znane z Kabaretu Starszych Panów. Nie zabrakło również autorskich utworów wokalistyki – „Światła” i „Bywanie”. Sporym,  miłym zaskoczeniem dla publiczności był występ Dominiki Suskiej i Gabrysi Wściubiak, dwóch uczennic Justyny Piesik-Kendry z zespołu Presto. Dziewczynki zaśpiewały utwór z repertuaru słynnego harcerskiego zespołu Gawęda, zatytułowany „Ja mam ciocię w samolocie”.

 

Justyna Piesik-Kendra pytana po koncercie o klucz, jakim kierowała się przy doborze utworów do czwartkowego występu powiedziała: – Najpierw zainspirowała mnie piosenka Wojciecha Młynarskiego „Ile ja dopłacam” i to był taki przyczynek do tego, że w ogóle zaczęłam myśleć o podróży jako temacie przewodnim koncertu. Co do wyboru utworów… Jest wiele piosenek, które dzisiaj nie zostały wykonane, więc to był taki zupełnie subiektywny wybór. Zaśpiewałam to, co znałam, czego nie znałam, traktując te utwory mi nieznane jako wyzwanie, by coś nowego zrobić, by czegoś nowego się nauczyć. Jak to zwykle z wyborami bywa mogłoby być czegoś więcej, czegoś mniej, myślę jednak, że było dziś bardzo przyjemnie. Repertuar był na pewno zróżnicowany.

 

Justyna Piesik-Kendra jest piotrkowianką, absolwentką takich piotrkowskich szkół jak I Liceum Ogólnokształcące i Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia, była również stypendystką marszałka województwa łódzkiego w latach 2011-2012, jest kompozytorką i autorką tekstów, wokalistką obdarzoną sopranem koloraturowym o naturalnym brzmieniu, na co dzień jako pedagog sztuki zajmującą się kształceniem artystycznym dzieci w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie. Z kolei Piotr Grzelak jest uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Piotrkowie i kształci się w klasie klarnetu.

 

Czwartkowy koncert z cyklu „Śpiewam Piotrków” był już czwartym z serii koncertów, których celem jest promowanie wśród piotrkowskiej publiczności młodych, lokalnych talentów. Na kolejny Miejski Ośrodek Kultury zaprasza już 22 marca.

 


Zainteresował temat?

10

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat