"Monografia Piotrkowa Trybunalskiego" okryta złotem

ePiotrkow Czwartek, 17 maja 20181 1614
26. edycja Nagrody Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi jest już historią. Najlepszą książką o ziemi łódzkiej uznano właśnie "Monografię Piotrkowa Trybunalskiego", a laureatem w tej kategorii został Piotr Głowacki, pracownik Archiwum Państwowego w Piotrkowie. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 16 maja.

Piotr Głowacki nagrodzony rękopis Michała Rawity Witanowskiego odczytał, a następnie przygotował go do druku. Oryginał Monografii odnaleziono w roku 1990 w zbiorach Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim. 900-stronicowe dzieło zostało wydane w 2017 roku przez piotrkowską Miejską Bibliotekę Publiczną.

 

Oto zwycięzcy w pozostałych kategoriach:

 

najlepsza książka o Łodzi - Janusz Zagrodzki „Artyści niepokorni – sztuka nowoczesna XX wieku w przemysłowej Łodzi”


najlepsze wydawnictwo albumowe o ziemi łódzkiej - K. Koszada, E. Świątkowska, B. Gajewska „Kutno – miejsca i ludzie. Obrazy zachowane w pamięci mieszkańców”.

Tym razem nie przyznano nagrody w kategorii najlepsze wydawnictwo albumowe o Łodzi. Zaszczytnym laurem został za to uhonorowany Krzysztof Kowalczyński, który za całokształt publikacji o ziemi łódzkiej otrzymał Nagrodę Superekslibrisu. 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

befhero ~befhero (Gość)17.05.2018 21:43

Niestety książki kupić nie można. Jej dysponentem jest Pan Prezydent, przynajmniej tak poinformowała mnie Pani Dyrektor MBP, egzemplarze książki są u niego i on decyduje kto ma je dostać. To jakaś paranoja. Znów coś "rozchodzi" się po krewnych i znajomych...

42


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat