Mieszkańcy sprawdzali, jak działa Stacja Uzdatniania Wody

ePiotrkow Poniedziałek, 20 kwietnia 201512 3418
Czysta, zdrowa piotrkowska kranowa - skąd się bierze w naszych domach i jak jest uzdatniana? Odpowiedzi na te pytania znaleźli mieszkańcy podczas Dni Otwartych Stacji Uzdatniania Wody „Szczekanica” (17 - 19 kwietnia). SUW „Szczekanica” odwiedziło ponad 400 osób.

Ładuję galerię...

O tym, jak ważna jest w naszym życiu woda, nikomu nie trzeba przypominać. Świadczy o tym chociażby fakt, że człowiek odczuwa pragnienie w momencie, gdy straci przynajmniej 1% całkowitej ilości wody, którą posiada w ciele. Już od najmłodszych lat warto dbać o edukację dzieci i młodzieży, aby przekonać ich do picia wody, która pomaga w nauce i doskonale gasi pragnienie.

Specjalnie z myślą o mieszkańcach Piotrkowa Stacja Uzdatniania Wody po raz kolejny zdradziła swoje tajniki. Akcja trwała od piątku do niedzieli w godzinach 10.00 – 16.00. Zwiedzanie z przewodnikiem cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Pierwszego dnia pojawili się głównie uczniowie piotrkowskich szkół, którzy w ramach przedmiotów przyrodniczych odbyli praktyczne zajęcia w terenie. Wszyscy zwiedzający mogli zobaczyć, jak przebiega cały proces uzdatniania wody, począwszy od wydobycia wody ze studni głębinowych, kończąc na hali maszyn, gdzie woda jest wtłaczana do sieci miejskiej. W trakcie spaceru można było spróbować czystej, zdrowej wody piotrkowskiej prosto z filtra. Uczestnicy wycieczki mogli również zabrać wodę do domu.

SUW „Szczekanica” pokrywa ok. 60% zapotrzebowania miasta na wodę. Zmodernizowana w ramach Projektu Stacja Uzdatniania Wody „Szczekanica” to jedna z najnowocześniejszych stacji w Polsce. Modernizacja ciągu technologicznego i filtrów wody, budowa napowietrzalni oraz dwóch studni głębinowych to tylko cześć wykonanych w ramach projektu prac.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

BEEEE !!!! ~BEEEE !!!! (Gość)21.04.2015 04:11

jak dalej beda rosly oplaty za wode i scieki to niedlugo bedzie sie opłacało bardziej do marketu isć po wodę niż pic z kranu. Ale jak sie w przedsiebiorstwie komunalnym zarabia po kilkanaście tysięcy to woda musi kosztować. A barany placić muszą wiec trzeba je doić póki nie beczom za głośno BEEEEEEEEE BEEEEEEE

20


Benarski ~Benarski (Gość)20.04.2015 10:02

Specjaliści od wszystkiego i wszystkich- nawet na składzie chemicznym wody się znają

25


anonim ~anonim (Gość)21.04.2015 00:30

u nas woda jest dobra, nie ma co narzekać. A kojarzy ktoś wodę "Filipinka"? pewna gmina ma tak dobra wodę kranową, że postanowiła ją butelkować, kupujemy ją bo jest tania i nikt nawet nie wie, że to zwykła kranówka, tylko z innej gminy. Pozdrawiam wszystkich ekspertów od wody kranowej :)

20


ja ~ja (Gość)20.04.2015 21:16

Wode mamy w Piotrkowie pierwsza klasa. Ja juz od dłuższego czasu nie kupuje i nie dzwigam za ciężkie pieniądze wody ze sklepu. Wode pijemy cala rodzina prosto z kranu. Kamien w czajniku to wbrew temu co wypisuja niedouczeni bardzo dobrze swiadczy o naszej wodzie. Poza tym, woda kranowa musi spelnic mase ostrych wymogow chemicznych i bakteriologicznych. Wody butelkowane nie musza spelniac tak rygorystycznych norm.

21


J.G. ~J.G. (Gość)20.04.2015 17:25

Ha ha ha! A za te wszystkie "kamienie" w wodzie to nie płacicie, kupując PET-y wody w sklepach?! A tutaj macie za za darmo. Piotrkowska kranówka jest na wzorowym wręcz poziomie w skali kraju.

21


snop dragi drag ~snop dragi drag (Gość)20.04.2015 09:06

Każdy kto ma filtr albo czajnik jest wstanie zobaczyć na własne oczy jak "czystą" mamy wodę. Znam może 5 ludzi którzy nie mają chociaż "brity". Woda może i jest czysta chemicznie, ale ilość wszelkiej maści "kamienia" jest straszna co widać po chciażby tych nieszczęsnych czajnikach czy sprzętach typu ubikacja, zlewozmywak itd. Mieszkańcy tracą na tym miliony złotych, ale oczywiście zmiękczać wody się nie opłaca.

54


corrector ~corrector (Gość)20.04.2015 08:18

A jakież to walory zdrowotne ma ta woda, że reklamowana jest jako "zdrowa" ? Woda to woda, z tą "zdrową wodą" toście przesadzili.

74


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat