M. Domaracki: Kim jest nasz nowy poseł?

Tydzień Trybunalski Sobota, 15 października 201141 10904
W niedzielnych wyborach parlamentarnych największym zaskoczeniem był doskonały wynik Ruchu Palikota skutkujący 40 mandatami poselskimi. Jeden z nich trafi do Marka Domarackiego z Piotrkowa. Kim jest nasz nowy poseł?

- “Tydzień Trybunalski”: Wszyscy pytają, skąd się wzięli ludzie Palikota. My w takim razie też pytamy, skąd wziął się Marek Domaracki?


- Marek Domaracki: Marek Domaracki, w odróżnieniu od niektórych posłów z naszego regionu, jest autentycznym piotrkowianinem. Moja rodzina z dziada pradziada zawsze była związana z trybunalskim grodem. Przez wiele pokoleń pracowała na rzecz rozwoju miasta Piotrkowa i okolic. Z wykształcenia jestem magistrem nauk pedagogicznych, ukończyłem ponadto studia podyplomowe z zakresu prawa podatkowego na Uniwersytecie Łódzkim. Pracowałem w Narodowym Banku Polskim i w Urzędzie Skarbowy, przez wiele lat pełniłem funkcję ławnika w Sądzie Rejonowym. Od 2006 roku jestem prywatnym przedsiębiorcą.


- Kiedy i dlaczego podjął Pan decyzję o kandydowaniu z listy Palikota?


- Do tej pory nie byłem związany z żadnymi partiami politycznymi, jednak moje doświadczenie zawodowe, światopogląd i przekonania polityczne sprawiły, że podjąłem decyzję o zaangażowaniu się w działalność Ruchu Palikota, który niesie nadzieję ludziom na lepsze jutro.


- Co zaważyło, że został Pan “jedynką” na liście?


- Zaangażowanie w rozwój struktur Ruchu Palikota sprawiło, że zostałem zauważony i doceniony.


- Zdobył Pan niemal 10 tys. głosów wyborców. Czy oni znają Marka Domarackiego, czy w większym stopniu zaważyło zaufanie do Palikota?


- Nie będę wpadał w bufonadę, że znał mnie cały elektorat 10 Okręgu Wyborczego, jednak dziękuję wyborcom za okazane zaufanie, którego na pewno nie zawiodę. Kampania była bardzo merytoryczna i zauważalna w każdym zakątku naszego regionu.


- Dlaczego piotrkowianie głosowali na Ruch Palikota?


- Postępujące zubożenie społeczeństwa, oczekiwanie na pozytywne zmiany, które stworzą z nas prawdziwych Europejczyków: likwidacja Senatu, połączenie ZUS i KRUS, zrównanie pensji kobiet i mężczyzn, likwidacja finansowania Kościoła i partii politycznych z budżetu państwa, liberalizacja ustawy antyaborcyjnej, darmowy Internet, dochody na miarę własnych dokonań i możliwości zapewniających opiekę medyczną, socjalną i emerytalną.


- Jaka dziedzina życia społecznego jest Panu szczególnie bliska i czym chciałby Pan zajmować się w Sejmie?


- Najważniejszy jest człowiek żyjący w nowoczesnym, świeckim, przyjaznym państwie, w którym autentycznie będzie się czuł jego obywatelem, chcący uczestniczyć świadomie w jego strukturach. Będę starał się pomagać ludziom we wszelkich aspektach życia. W Sejmie zajmę się problematyką społeczną i ekologiczną. Zamierzam uczestniczyć w pracach Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa (OSZ), co wynika z mojego programu wyborczego - Zalew Sulejowski, wody geotermalne, odnawialne źródła energii.


- Prowadzi Pan własną firmę. Komu powierzy ją Pan na czas sprawowania mandatu?


- Prowadzę działalność gospodarczą, jednak na czas sprawowania mandatu poselskiego zostanie ona zawieszona.


- Czy w Piotrkowie będzie Pana biuro poselskie?


- Biuro poselskie będzie funkcjonowało w Piotrkowie najszybciej, jak to jest możliwe, aby zaspokoić oczekiwania mieszkańców.


- Czy to Pan zajmie się budową struktur Ruchu Palikota w terenie?


- Jako partia nowa i kreatywna nie będziemy mieli problemu z funkcjonowaniem istniejących struktur w naszym regionie. Mamy mnóstwo ludzi, którzy sprawią, że Ruch Palikota będzie partią znaczącą i liczącą się w następnych wyborach, w czym będę się starał dopomóc.


- Jakie jest w tej chwili zaplecze personalne Ruchu Palikota w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim?


- Nasze zaplecze personalne w Piotrkowie Trybunalskim to na dziś 3657 osób. To osoby, które nam zaufały i są naszymi wiernymi sympatykami. Jesteśmy przekonani, że swym programem i podejmowanymi działaniami przyciągniemy w najbliższym czasie większą rzeszę zwolenników.


- Dziękuję za rozmowę.

 

Pytała Anna Wiktorowicz


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (41)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gretsien ~gretsien (Gość)19.04.2014 12:57

"kolega" napisał(a):


o jakiego psa chodzi? szukam info o pośle ?

10


z sejmu ~z sejmu (Gość)16.03.2012 21:33

"pankracy" napisał(a):
Markpio, panie Marku, powodzenia na nowej drodze. Wierzę, że zachowa się pan uczciwie.


Wypowiedzi na posiedzeniach Sejmu
Posiedzenie nr 10 (2 dzień, 15-03-2012)
12. punkt porządku dziennego:
Informacja rządu na temat stanu bezpieczeństwa obywateli w transporcie kolejowym oraz powodów opóźniających się inwestycji drogowych i kolejowych.
Poseł Marek Domaracki:
Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Panie Ministrze! Ciemność po pana wystąpieniu widzę, wielką ciemność w pana resorcie, panie ministrze. I widzę też taką wielką czarną dziurę, która pochłania po prostu wszystko (Wesołość na sali), wie pan, a przede wszystkim rozwój drogownictwa w Polsce. To tak ogólnie, a teraz mam konkretne pytanie: Co dalej z obwodnicą Bełchatowa? Miała być wybudowana 2-3 lata temu po zmianie przebiegu drogi ekspresowej S8 na wariant łódzki. Niestety budowa do tej pory się nie rozpoczęła i nie wiadomo, kiedy się zacznie. 22-tysięczne Opoczno doczekało się obwodnicy w ciągu DK 12. Otwarto ją w styczniu 2012 r. A ponad 60-tysięczny Bełchatów nadal jest rozjeżdżany przez ciężarówki. Kiedy zostanie rozpoczęta budowa drogi ekspresowej S12 Piotrków Trybunalski - Sulejów? Mieszkańcy tego rejonu czekają na nią z wielką niecierpliwością, panie ministrze. Panie ministrze, proszę wziąć się do roboty. Dziękuję. (Oklaski)
(Głos z sali: Brawo!)
http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/wypowiedz.xsp?posiedzenie=10&dzien=2&wyp=198&type=A&symbol=WYPOWIEDZ_POSLA&id=074

00


Robert S. ~Robert S. (Gość)21.11.2011 00:10

Amanie, 2 tysiące postów zostawiłeś na portalu. Pozdrawiam i gratuluję wytrwałości.

00


Aman Amanranga19.11.2011 21:34

Panie Marku czy pan siedzi w tym sejmie na miejscu nr 103 tak jak to tu pokazują:
http://cdn32.se.smcloud.net/t/photos/140211/sejm_vii_kadencji_miejsca_poslow.jpg

00


Colorado ~Colorado (Gość)17.11.2011 23:41

Mister Triumph ma rację! Niech zawsze triumfuje Twój rozsądek, Markpio! Nie daj się wkręcać w jakieś podejrzane akcje.
Najlepszego!

00


the triumph of idiot culture ~the triumph of idiot culture (Gość)17.11.2011 20:12

Markpio, jeżeli będzie tam w Warszawie trzeba, bo różne mogą być sytuacje, to kieruj się własnym rozsądkiem. Nie zawiedź myślących ludzi z Piotrkowa.

00


A.N. ~A.N. (Gość)17.11.2011 17:56

Markpio, panie Marku, powodzenia na nowej drodze. Wierzę, że zachowa się pan uczciwie.

00


pankracy ~pankracy (Gość)16.11.2011 23:59

prawdziwi Polacy żyją w Piotrkowie. Zamiast się cieszyć że mamy kolejnego reprezentanta z naszego miasta w sejmie to tylko marudzą i narzekają.
Jeżeli tak bardzo jesteście zazdrośni o powodzenia innych to może najwyższy czas ruszyć tyłki sprzed komputera i wziąć się za siebie ? Jeżeli nie odpowiadają wam aktualnie istniejące partie to może wyjść z inicjatywą wyborczą i założyć własną partie ?
PS.
Dać ujście fantazji to i tak lepiej mieć biuro poselskie u siebie w lokalu niż kupować głosy za wódkę czy prowadzić anty pijar.

00


sąsiad ~sąsiad (Gość)23.10.2011 16:28

"danek" napisał(a):
przedsiębiorca?! hahahahah. zyje z wynajmu swoich nedznych mieszkan upadajacej kamienicy w jednej z najgorszych czesci miasta!!!


A czy prawo tego zabrania? Czy coś innego masz do powiedzenia, tylko odwagi ci brak?

00


psycholog społeczny ~psycholog społeczny (Gość)23.10.2011 16:26

"A" napisał(a):
Ciekawe czy sam sobie wynajmie lokal na Biuro Poselskie i wystawi sobie fakture :P


Skoro ci takie pytanie przychodzi do głowy, to znaczy, że ty sam tak postąpiłbyś.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat