Kradli sprzęt elektroniczny – wpadli w markecie

ePiotrkow Piątek, 11 maja 201213 4207
Piotrkowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku trójkę mężczyzn, którzy w sklepie samoobsługowym marketu przy ulicy Słowackiego skradli aparat fotograficzny. Grupę złodziei cały czas obserwował pracownik ochrony, który od razu powiadomił policję.

- 10 maja około godziny 10.00 dwóch 17-latków i ich 18-letni kolega weszli do jednego ze sklepów samoobsługowych. Chodząc między półkami ze sprzętem fotograficznym młodsi stanęli na końcach regału, rozglądając się czy nie są obserwowani. Trzeci oglądał sprzęt. W pewnym momencie schował do kieszeni kurtki upatrzony model aparatu. Podejrzewani o kradzież sprawcy jeszcze przez kilkanaście minut spokojnie chodzili po terenie sklepu nie domyślając się, że są namierzani. Kiedy jednak zdecydowali się przejść przez bramkę wyjściową załączył się sygnał dźwiękowy alarmujący o niezapłaconym towarze. Będący już na miejscu zdarzenia policyjni wywiadowcy wspólnie z ochroną sklepu zatrzymali złodziei. Funkcjonariusze wylegitymowali piotrkowian w wieku 17 i 18 lat. U jednego z nich ujawnili ukryty w kieszeni kurtki aparat fotograficzny. Mężczyźni zostali przewiezieni do komendy. W trakcie przeszukania plecaków szkolnych policjanci znaleźli dwa odtwarzacze MP4 o wartości około 1500 złotych. Sprzęt pochodził z wcześniejszej kradzieży – informuje Ewa Drożdż z KMP w Piotrkowie.         

Mężczyźni działając w tym samym składzie od lutego skradli z marketu jeszcze dwa inne odtwarzacze, które zaraz sprzedali na ulicy nieznajomym osobom. Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu do wyjaśnienia. Za kradzież grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.  


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (13)

W dniach 20-21 października trwa cisza wyborcza. Komentowanie jest możliwe jedynie dla zalogowanych użytkowników, a wpisy trafiają do moderacji. Agitacja wyborcza jest zabroniona.

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Piotrkowianin Piotrkowianinranga12.05.2012 22:41

"Tartu" napisał(a):
albo służbowym swoje sprawy załatwia.

Masz na myśli prezydenta?

00


Tartu Tarturanga12.05.2012 22:38

Jedni kradną głupio inni inteligentnie.
I wiecie co Wam powiem 90% społeczeństwa kradnie, a potępia innych.
Przykład : CH Echo - babcia pcha wózek podchodzi do stoiska z pączkami bierze kilka sztuk ( tych małych na wagę ) daje wnuczkowi do wózka sobie jeden do buzi.
Idę dalej - warzywa , skubie sobie babka winogrono, dalej facet na ważonych ciastkach wcina delicje...
Znajomej matka z biura sobie przynosi długopisy, zeszyty.
Znajoma kseruje na firmowy koszt.
Ktoś inny paliwo, albo służbowym swoje sprawy załatwia.
Inni jeszcze materiały budowlane. Niby nie dużo a się uzbiera ta kradzież.
I wymieniać by tu dużo. A dzieci się patrzą i się uczą ... a potem ... a może się z Mp4 uda ??? Kto wie ...

00


KTOŚ ~KTOŚ (Gość)12.05.2012 17:34

Wychowanie bezstresowe takie właśnie skutki daje! Brawa dla tych co je wymyślili!

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga12.05.2012 11:44

"as" napisał(a):
"skraść"... skąd pochodzi autor artykułu?

A o co Ci chodzi? http://sjp.pwn.pl/szukaj/skra%C5%9B%C4%87

Cytuję:
skraść «zabrać po kryjomu cudzą własność»

00


as ~as (Gość)12.05.2012 10:37

"skraść"... skąd pochodzi autor artykułu?

00


Gość ~Gość (Gość)12.05.2012 04:39

Akurat byłem wtedy w tym owym markecie. A ja się dziwiłem czemu szef ochrony chodził w koszulce a nie tak jak zwykle i fakt w pewnym momencie rozbrzmiał alarm a najpierw grali na grach a dokładniej na xboxie. To wiadomo o jaki sklep chodzi ;)

00


szopen118 ~szopen118 (Gość)11.05.2012 22:39

A ja się zapytam na tym forum: "O jaki market chodzi przy ul.Słowackiego?!". Czy to tajemnica?!.

00


lukch ~lukch (Gość)11.05.2012 21:44

Chciałbym zauważyć, że 17 i 18 lat oznacza, że co wyrosło to jest i tylko łamiąc gówniarza można go naprostować. Tutaj nie bardzo jest już miejsce na wychowanie, żelazo wykute i zimne od dawna, możesz próbować je kształtować, ale nic z tego nie będzie już.

00


zet ~zet (Gość)11.05.2012 20:14

"Tartu" napisał(a):
Dobrą sprawą są roboty publiczne i dość pożyteczne.

bo tak powinno byc :/

00


kjhgf ~kjhgf (Gość)11.05.2012 16:16

"Tartu" napisał(a):

I prawidłowo więzienia taki i tak są zapchane. Dobrą sprawą są roboty publiczne i dość pożyteczne. Młody wiek tych ludzi spowodowałby, że więzienie jeszcze bardziej by ich zdemoralizowała niż naprowadziła na prostą drogę. Do tego zamknąłby im furtkę do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie, zarabianie, a co za tym idzie siedzenie nawet po wyjściu na garnuszku państwa.
A tak odwalą roboty publiczne - np hospicjum itp. to może im się oczy otworzą .


Gdy czytam coś podobnego co napisał "Tartu" to nie wiem czy się śmiać czy płakać nad losem tych gówniarzy. Gdzie są ich rodzice, gdzie ich wychowanie? Co z nich wyrośnie?
Łapy obciąć albo jak w średniowieczu ucho żeby każdy wiedział że obok idzie złodziej i musi się mieć na baczności.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat