Komendant PSP w Piotrkowie odwołany

ePiotrkow Poniedziałek, 08 stycznia 201893 24249
Młodszy brygadier Mariusz Wojcieszko odwołany ze stanowiska komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim. Funkcję tę pełnił jedynie przez kilka tygodni.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Decyzję o odwołaniu podjął komendant wojewódzki PSP, co potwierdza rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej. - Rzeczywiście, taka decyzja została podjęta – mówi Jędrzej Pawlak. - Pan brygadier Wojcieszko otrzymał już decyzję. Funkcję komendanta przestanie pełnić 15 stycznia.

 

Mariusz Wojcieszko kierował piotrkowską jednostką dokładnie od 16 listopada 2017 roku, tego dnia złożył uroczyste ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego. Podczas przekazania mu obowiązków w samych superlatywach wypowiadał się o strażaku poseł PiS Robert Telus: - Jego ścieżka jest naprawdę bogata i to bardzo ważne, że przeszedł po kolei wszystkie szczeble, że nie jest to ktoś "z kapelusza", to człowiek doświadczony. Młody i doświadczony. Mam wielkie nadzieje związane z panem komendantem - powiedział poseł, który wręczył nowemu komedantowi płytę z wizerunkiem Matki Bożej Trybunalskiej.
Mimo to M. Wojcieszko miejsca w Piotrkowie nie zagrzał. Niestety rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej nie potrafił podać nam powodów odwołania Wojcieszki ze stanowiska. - Komendant wojewódzki stwierdził, że pan Wojcieszko od 15 stycznia będzie wykonywał inne zadania – stwierdził Jędrzej Pawlak.

 

Kto zatem od połowy miesiąca będzie kierował komendą w Piotrkowie? Na to pytanie również nie poznaliśmy odpowiedzi.


Zainteresował temat?

7

2


Komentarze (93)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)10.01.2018 17:34

No to teraz jak Total opozYcja np. Pani E.R dobierze się niektórym pisiorkom do tyleczka i zapyta dlaczego komendanta Wojcieszko potraktowali jak szmatę nie podając nawet powodu to chyba ktoś się będzie musiał Z tego wytłumaczyć. Chyba Bedzie grubo! Myślę że ci co podnieśli ten temat o zmianie K M na wyborach powiatowych juz żałują! Gorzej niż PRL.

11


gość ~gość (Gość)10.01.2018 12:20

Grupę dostał? Dostał, nikt jej nie zabierze. Można co innego spokojniejszego robić. A teksty, że to nie jest człowiek z kapelusza to niech sobie opowiadają laikom. Nie ma oficerów tak wysoko postawionych nie z kapelusza, wszędzie tak samo i zawsze wiadomo, że to "zajac" będzie wyjęty

23


gość ~gość (Gość)10.01.2018 11:17

Łolaboga ukradli sikawke

11


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)08.01.2018 11:24

Kto będzie? M...b...ale wierny, no chyba że jest już ktoś wyznaczony z okolicy Moszczenicy.

150


osp st ~osp st (Gość)10.01.2018 10:07

heh słyszałem ze Misiewicz będzie nowym komendantem ;-) na pewno się sprawdzi

11


abc ~abc (Gość)10.01.2018 00:24

nie popisała się obecna władza, mianować gościa na komendanta i odwoływać za 2 miesiące bez podania powodu? Przecież to są istne żarty! Raz że nawet nie dali się mu dobrze wykazać (chociaż czytając opinie poprzednich komentujących można odnieść wrażenia że przez te 2 miesiące wykonał dobrą robotę), a dwa że skoro starosta wyraził pozytywną opinię to dlaczego mimo to został odwołany? Kto za tym stoi? To jest ta dobra zmiana?

60


gość 2 ~gość 2 (Gość)09.01.2018 12:12

Ciekawe dla kogo to stanowisko zostało zwolnione?...... Już wkrótce się przekonamy :)
Skoro wypowiadano się na temat komendanta w samych superlatywach........

110


gość ~gość (Gość)09.01.2018 22:56

Chciał wyczyścić ten syf wkońcu to go odwołali bo strach u dupy wisi.poczekajcie wkrótce wyjdzie kto ile ukradł i się wkońcu wyda jakie są braki w spezęcie są oj będzie głośno w mediach co tu się przez lata działo . I to jest powód odwołania ,przyszedł obcy chce was wyprostować To go odwołali. No i to jest właśnie odpowiedź na pytanie czemu. A Stasiu , Maciora i Włodziu poprzednik to ich sprężyna. Wkrótce prawda wyjdzie na jaw poczekajcie????????????

70


strażak OSP ~strażak OSP (Gość)09.01.2018 22:46

Wielka szkoda. Zostawcie Pana Komendanta!!!

50


strażak~~ ~strażak~~ (Gość)09.01.2018 22:45

Jak tak można potraktować porządnego człowieka.Świeże spojrzenie na straż,człowiek z pomysłami planami a z dnia na dzień odwołany i to z jakiego powodu?!

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat