Kolejne tragiczne zdarzenie na drodze. Nie żyje 78-letni mężczyzna

PolicjaBełchatów Środa, 11 października 20175 8460
W okolicach Szczercowa w powiecie bełchatowskim doszło w środę do wypadku drogowego. Na drodze DW 483 zginął 78-letni pieszy.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji, 43-letnia kierująca mercedesem vito potrąciła 78-letniego pieszego, który zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Kobieta była trzeźwa. Mężczyzna poruszał się poza terenem zabudowanym bez jakichkolwiek elementów odblaskowych czy też latarki (o godz. 4.30 rano).

 

Policjanci przypominają, że od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek mieć element odblaskowy umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Pieszy bez odblasków, idący poboczem lub skrajem drogi, zwłaszcza przy niekorzystnych warunkach drogowych, jest niewidoczny. Kierowca najczęściej nie ma wtedy szans, aby zatrzymać samochód i uniknąć wypadku. Zmiana przepisów spowodowała, że za brak elementów odblaskowych grozi mandat w wysokości od 20 do 100 złotych.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)11.10.2017 19:39

Posłuchajcie dziennikarzyny z epiotrków-czy to jest portal Piotrków Bełchatów Tomaszów czy o naszym mieście i powiecie piotrkowskim?kogo intresuje że przysłowiowy Heniek ukradł kilo pasztetowej i kaszanki w innym mieście???

43


gość ~gość (Gość)11.10.2017 20:02

Mnie

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat