Kolędy zabrzmiały w Szydłowie

Strefa FMRegion Piątek, 05 stycznia 20188 5091
Eliminacje w ramach XVII Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek odbyły się w Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Szydłowie. W tym roku liczba uczestników okazała się rekordowa - było ich aż 350.

Ładuję galerię...

Przegląd przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych:

· dzieci klas 0 –III szkół podstawowych

· młodzież klas IV – VII szkół podstawowych

· młodzież klas II – III gimnazjum

Spośród uczestników wybierano najlepszych solistów, duety i zespoły. W jury zasiedli: etnolog Aldona Plucińska, dziennikarz muzyczny Janusz Janyst oraz autor tekstów licznych kolęd, Witold Smętkiewicz.

 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że przegląd cieszy się tak dużym zainteresowaniem - powiedziała Bożena Palus, dyrektor placówki. - Oprócz uczniów z powiatu piotrkowskiego i samego Piotrkowa przyjechały do nas dzieci z Kleszczowa czy Dobrzelowa.

- Przygotowaliśmy występ wokalny z podziałem na głosy. To już nasz drugi występ na przeglądzie, w tym roku zaśpiewaliśmy kolędę "Biały śnieg". Ćwiczenia trwały kilka tygodni, wspierał nas pan Sylwester Ossowski, który uczy muzyki - dodali Dominika Kalisiak i Bartosz Grabowiecki, uczniowie III klasy Gimnazjum w Szydłowie.

 

Wręczenie nagród i Uroczysty Koncert Laureatów odbędą się 14 stycznia w kościele parafialnym w Szydłowie Kolonii o godzinie 12.00.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)08.01.2018 22:14

Czyli przyznajecie,ze impreza odbyla sie w sali szkoly ponadgimnazjalnej???
Dlaczego wiec to bylo ukrywane?

02


gość ~gość (Gość)06.01.2018 09:53

A dlaczego nikt nie napisal, ze wszystko to odbywa sie w Zespole Szkol Ponadgimnazjalnych w Szydlowie?

32


orszak szytd ~orszak szytd (Gość)07.01.2018 20:52

Niestety, przeminęło z wiatrem.

10


gość ~gość (Gość)06.01.2018 10:22

Czy wsrod laureatow jest choc jeden z gminy Grabica?

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat