Jak sprytnie wypożyczyć samochód i nie przepłacić?

ePiotrkowKraj Piątek, 06 lipca 20180 1860
Wyjeżdżając na wakacje, planując przeprowadzkę czy organizując imprezę okolicznościową bardzo często pojawia się problem braku odpowiedniego samochodu. Nie musi od razu wiązać się to z koniecznością zakupu nowego pojazdu. Auto można także wypożyczyć. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i nie musi oznaczać ogromnych kosztów.
fot.pixabay.com

Wynajęcie pojazdu może kojarzyć się z horrendalnymi cenami oraz ogromną ilością trudnych dokumentów do wypełnienia. Jednak to tylko mit. Procedura wypożyczenia samochodu w rzeczywistości jest bardzo prosta. Potrzebne są do tego jedynie paszport bądź dowód osobisty wynajmującego oraz prawo jazdy. Niezbędne jest również posiadanie karty kredytowej.
Po przedłożeniu dokumentów należy jednak pamiętać, aby dokładnie zapoznać się z wszystkimi punktami umowy wypożyczenia auta. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na koszty najmu oraz na dodatkowe opłaty z tym związane, jak np. ubezpieczenie.


Przed odebraniem samochodu ważne jest także aby przeprowadzić dokładnie oględziny samochodu. Każde, nawet niewielkie uszkodzenie powinno zostać odnotowane w protokole.

Najczęściej wypożyczane są auta dostawcze. Jeśli mamy bardzo dużo niewymiarowego bagażu, lub chcemy przewieźć coś co nie zmieści się w żadnym standardowym samochodzie, to potrzebujemy auta z dużym bagażnikiem. Tak się dzieje np. w przypadku przeprowadzek. Kupowanie dostawczego samochodu wiąże się z ogromnymi kosztami, dlatego dużo ekonomicznej będzie taki pojazd wypożyczyć.

 

Taka sytuacja może także występować w przypadku rodzinnych wakacji. Liczba miejsc w samochodzie osobowym jest ograniczona, podobnie jest z bagażnikiem, do którego także niewiele się zmieści. Aby każdy pasażer był zadowolony i mógł zabrać wszystkie swoje najpotrzebniejsze rzeczy, wygodnym rozwiązaniem jest wypożyczenie auta o dużych rozmiarze, jak np. bus siedmioosobowy czy minibus. http://wyszookaj.pl/wypozyczenie-auta-dostawczego-w-polsce.html. Wypożyczalnia samochodowa Carfree w swojej ofercie posiada zarówno samochody osobowe, jak i dostawcze. Wynajem busów dostępne jest na każdą kieszeń, więc nie trzeba martwić się o koszta, tym bardziej, że firma nie wymaga pozostawienia zaliczki. Z Carfree nie utoniemy też na pewno pod ilością zawiłych prawnie formularzy, bo dokumenty są tu ograniczone do minimum.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat