ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak racjonalnie zarządzać swoimi pieniędzmi? Poznaj nasze 4 wskazówki

Wtorek, 15 maja 2018 2948
Któż z nas nie chciałby zarabiać większych pieniędzy? Niestety, sytuacja na rynku pracy, miejsce zamieszkania czy zawód nie zawsze nam to umożliwiają. Jeśli nie możemy liczyć tymczasowo na zwiększenie zarobków, zawsze możemy nauczyć się lepiej gospodarować pieniędzmi, które posiadamy. Zobacz, jak to zrobić.

Planuj remont mieszkania, wymianę sprzętu AGD i wakacje z dużym wyprzedzeniem

Zwykle jesteśmy w stanie przewidzieć, w którym miesiącu będą czekały nas większe wydatki. Jeśli urlop planujemy spędzić na remoncie lub wyjeździe do ciepłych krajów, wiemy, w jakim to terminie nastąpi. Dlatego możemy już kilka miesięcy wcześniej rozpocząć odkładanie niewielkich kwot, które nie uszczuplą znacznie naszego domowego budżetu, a pozwolą nam dysponować wolnymi środkami na realizację konkretnych celów. Mamy też możliwość rozejrzenia się za sprzętem AGD w promocyjnej cenie czy tańszymi wykonawcami. Planowanie to kluczowa kwestia w temacie oszczędzania.

 

Biorąc pożyczkę online, zawsze sprawdź RRSO

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to wskaźnik, dzięki któremu będziesz wiedzieć, ile rzeczywiście będziesz musiał oddać pieniędzy. To suma wszystkich kosztów związanych z zaciągnięciem danego zobowiązania finansowego. To również wskaźnik, dzięki któremu można łatwo i szybko porównać dostępne na rynku pożyczki online po to, aby wybrać taką, która najbardziej nam się opłaca.

 

Kiedy warto korzystać z pożyczek przez internet?

Pożyczki przez internet warto brać przede wszystkim wtedy, gdy pieniędzy potrzebujemy szybko, na już, gdy zdarzy się rzecz nieprzewidziana, na przykład wypadek samochodowy, awaria komputera służącego do pracy czy konieczność sfinansowania drogiego leczenia weterynaryjnego naszego pupila. Ta forma pożyczki cieszy się dużą popularnością głównie z uwagi na wysoki poziom komfortu i otrzymanie gotówki bez wychodzenia z domu. Wówczas rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić czas i skupić się na tym, co w danej chwili najważniejsze. Pamiętajmy jednak, że wygoda i szybkość udzielenia nam pożyczki może nas kosztować więcej, dlatego dokładnie sprawdzajmy umowy przed jej podpisaniem, czytajmy regulaminy i pytajmy o wszystko, co może wydawać nam się niejasne lub dwuznaczne. Pamiętajmy również o regularnym spłacaniu swoich zobowiązań, tak aby uniknąć kosztownych odsetek. Nie bierzmy też zbyt dużych kwot, których raty za mocno przytłoczą nasz codzienny budżet domowy. Dobrze szacujmy nasze możliwości finansowe i nie bierzmy pożyczek, których potem nie będziemy w stanie spłacić.


Zainteresował temat?

1

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat