ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak osiągnąć niezależność finansową? Poznaj wskazówki, które Ci to ułatwią

Środa, 13 czerwca 2018 1928
Dla wielu osiągnięcie niezależności finansowej i przejście na wcześniejszą emeryturę wydaje się mrzonką. Piękną, ale niemożliwą do osiągnięcia. Tymczasem istnieją przykłady osób, które dzięki ciężkiej pracy i dyscyplinie finansowej osiągnęły niezależność jeszcze przed 40. Dziś podpowiemy, jak można zbliżyć się do tego celu.

Wydawaj mniej niż zarabiasz i odkładaj nadwyżki

Dziś oszczędzanie wydaje się tematem kompletnie niemodnym. W świecie, gdzie rządzi hasło „tu i teraz”, odkładanie konsumpcji w czasie zdaje się być rzeczą zbędną. Tymczasem to właśnie oszczędności budują przynajmniej częściowo naszą niezależność finansową względem naszego dotychczasowego pracodawcy, sprawiając, że perspektywa utraty zarobku – w wyniku restrukturyzacji czy naszej własnej decyzji o odejściu – nie wywołuje u nas drżenia rąk. Niestety, wiele osób wciąż wydaje 100% tego, co w danym miesiącu uda im się zarobić. Dodatkowo, wśród nich jest liczne grono mające na koncie pożyczki (m.in. pożyczka dla zadłużonych) i kredyty. W takich sytuacjach utrata pracy staje się prawdziwym dramatem. Dlatego warto nadwyżki finansowe lokować lokatach bankowych dbając o to, aby znajdowały się na dobrze oprocentowanych kontach.

 


Rozwijaj się zawodowo

Nieustanny rozwój zawodowy to w tych czasach nie fanaberia, lecz konieczność. Na rynku najlepiej zarabiają osoby, które mogą określić się mianem specjalisty w danej dziedzinie. Godzina pracy takiej osoby jest warta kilka razy więcej aniżeli zwykłego pracownika, niewyróżniającego się specjalnymi umiejętnościami. Rozwój zawodowy to rzecz niezbędna do tego, aby być bardziej konkurencyjnym na rynku pracy i bardziej atrakcyjnym w oczach potencjalnego pracodawcy. Udział w szkoleniach i kursach zwiększa kompetencje oraz pewność siebie, co sprawia, że zdecydowanie łatwiej jest porzucić dotychczasowego pracodawcę na rzecz nowego szefa, który zechce zapłacić więcej za nasz czas spędzony w pracy.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat