ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak dobrać soczewki kontaktowe?

Poniedziałek, 02 lipca 2018 1998
Soczewki kontaktowe stanowią niemal niewidoczną gołym okiem pomoc dla osób, które cierpią na większe lub mniejsze wady wzroku. Dzięki nim wyraźne widzenie nie stanowi żadnego problemu. Nie musimy też korzystać z nie zawsze wygodnych okularów, które nie za dobrze nadają się na przykład podczas uprawiania sportu. Dziś zajmiemy się tym, w jaki sposób dobierać soczewki kontaktowe.

Podstawowe kroki doboru soczewek kontaktowych. Co powinniśmy o tym wiedzieć?

Pierwszym krokiem do doboru soczewek jest badanie wzroku wykonane przez lekarza okulistę. Tego typu badanie trwa kilkadziesiąt minut i jest zazwyczaj dostępne na miejscu, w salonie sprzedaży soczewek i okularów, między innymi tutaj https://www.soczewki365.pl/. Warto wiedzieć, że soczewki kontaktowe nadają się niemal dla wszystkich osób, które borykają się z jakąś wadą wzroku. Należy je jednak starannie dobrać do konkretnego pacjenta i jego problemu. Inne soczewki będzie nosić astygmatyk, inne krótkowidz, jeszcze inne dalekowidz. Dobór odpowiedniej krzywizny soczewki jest pod tym względem kluczowy dla prawidłowego widzenia.

 

Pielęgnacja soczewek w warunkach domowych

Podczas codziennego zakładania soczewek bardzo ważne jest zachowanie czystości rąk i podstawowych zasad higieny. Do oka nie powinny przedostawać się bakterie, dlatego tuż przed rozpoczęciem zakładania czy zdejmowania soczewek musimy dokładnie umyć ręce. Bardzo istotne jest również odpowiednie przechowywanie soczewek. Pamiętajmy o tym, że soczewki jednodniowe wyrzucamy pod koniec dnia. Bardzo złym nawykiem jest ich noszenie przez okres dłuższy aniżeli zostały do tego przeznaczone. Do dłuższego użytkowania stworzono soczewki kontaktowe 30-dniowe. Pamiętajmy, że wszystkie soczewki przechowujemy w specjalnym opakowaniu wypełnionym płynem. Wieczorem powinniśmy dać odpocząć naszym oczom i w żadnym razie nie spać w soczewkach.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat