Innowacyjna tkanina z Piotrkowa trafi do sprzedaży

Strefa FM Sobota, 19 kwietnia 20141 3035
Z końcem kwietnia na rynek polski trafią tkaniny wykonane z włókna bambusowego w połączeniu z algami morskimi. Te innowacyjne materiały wprowadzi na rynek piotrkowska firma - Camphora Studio.

Dotychczas niezwykłe właściwości alg wykorzystywano głównie w kosmetyce. Okazuje się, że mają one również zbawienne zastosowanie w materiałach. Dzięki wsparciu środków Unii Europejskiej w sklepach już wkrótce pojawią się pościele, kocyki, pieluszki oraz rożki dla dzieci i niemowląt z alg morskich.

Niezwykłe materiały powstały w ramach projektu Innowacyjna Gospodarka. Dzięki wsparciu marka Camphora Studio będzie pierwszą w Polsce, która zaproponuje tego typu produkty.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jajaja ~jajaja (Gość)19.04.2014 19:14

Gratulacje! Tylko czemu "Camphora Studio" a nie "Studio Kamfora". Brzmi o wiele lepiej.

53


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat