Inauguracja Moszczenickich Terenów Inwestycyjnych

Region Poniedziałek, 18 września 201723 5473
Uroczyste wbicie szpadla rozpoczęło najważniejszą dla gminy inwestycję - Moszczenickie Tereny Inwestycyjne.

Ładuję galerię...

- Inwestujemy w przyszłość. Zaczęło się od E-lidera, teraz idziemy krok dalej. Jeżeli chcemy zatrzymać młodych ludzi w naszej gminie, to musimy zrobić wszystko by dać im szanse na znalezienie pracy. MTI to kolejny krok w strategii rozwoju gminy. To wszystko powstaje dzięki zaangażowaniu i współpracy wielu ludzi - dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tej inwestycji wójt Marceli Piekarek. - Cieszę się, że do tego sukcesu przyczynili się pracownicy naszej uczelni. Uczelnie mają kształcić, a władze mają zapewniać pracę i tu w Moszczenicy tak się dzieje i będę ją podawał jako przykład – zapewniał zebranych prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol, rektor Politechniki Częstochowskiej od lat współpracującej z gminą.

Miejsce budowy poświęcił bp Marek Marczak, administrator Archidiecezji Łódzkiej, a symbolicznego wbicia szpadli dokonali  przedstawiciele władz gminy oraz zaproszeni goście m.in. parlamentarzyści ziemi łódzkiej, wicemarszałkowie oraz członkowie zarządu województwa łódzkiego, starosta i wicestarosta powiatu piotrkowskiego, przedstawiciele Politechniki Częstochowskiej z rektorem na czele, radni gminy oraz przedstawiciele instytucji i partnerów współpracujących przy powstaniu MTI.

 

Projekt pod nazwą Moszczenickie Tereny Inwestycyjne dotyczy zagospodarowania terenów po dawnych Zakładach Przemysłu Bawełnianego, gdzie jeszcze 25 lat temu pracowało kilka tysięcy osób. Mają stać się siedzibą dla nowych firm z branży m.in. IT. W ramach projektu powstanie ponad 1000 m2 przestrzeni biurowej oraz nowoczesne Data Center wraz z siecią optyczną z wyjściem na "świat" do sieci Internet poprzez cztery punkty styku o przepustowości 10 GB/s każde.   Remont obejmie nie tylko budynek, ale też infrastrukturę, drogi dojazdowe oraz parkingi.  Gmina już ogłosiła przetarg, który ma wyłonić wykonawcę. Prace mają zakończyć się w drugiej połowie 2019 r.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ale heca ~ale heca (Gość)21.09.2017 07:29

Starosta do łopaty to jego miejsce.

01


dębski ~dębski (Gość)20.09.2017 21:01

Brawo Marcinie!Brawo Panie Krzysztofie!

20


wacuś ~wacuś (Gość)18.09.2017 19:15

Czy ja dobrze widzę, że święto "obliwa" Radziszewska znowu wpycha się przed orkiestrę?

72


665 ~665 (Gość)20.09.2017 08:34

Panie Wójcie Moja prośba! Niech Pan nic nie robi, bo jak się coś robi TO JEST ŹLE! dobry z Pana Człowiek więc usiąść popijać kawkę, może wtedy przestaną psioczyć? bo wiecznie coś nie pasuje! Niech się LUDZIE WSTYDZĄ ZA TO CO PISZĄ ! a dla Pana WIELKIE BRAWA!!! I SZACUNEK!!! Dróg nie było?było dobrze!Drogi są jest źle! Powiem brzydko! zasypać było jakimś gów...nem i niech trytują kulosami !!!Dożynki beee bo co? Sławomir się spóźnił? a Rodzice pod wpływem alkoholu z małymi Dziećmi? To jest przykład do naśladowania? Chwila!!!to o czym mamy tu rozmawiać? ŻENUŁAAAAA!!!!!!!

60


gość ~gość (Gość)19.09.2017 20:19

Brawo wójt i jego drużyna

31


gość ~gość (Gość)18.09.2017 15:53

A fejsbuku starostwo napisało,że tereny zostały oddane do użytku. To zaczeli czy skończyli?

31


ANTYKOD ~ANTYKOD (Gość)19.09.2017 09:43

Wydaje mi się że to nie wypali. Gmina powinna najpierw znaleźć Inwestorów a później dla nich przygotować budynki i całą infrastrukturę.
To jest zagrywka polityczna PO-PSL.

34


Witek ~Witek (Gość)18.09.2017 13:21

Kupa śmiechu na sali tereny inwestycyjne kolejna ściema bo gdzie Pan Wójt był do tej pory i jego poprzednicy ,że pozwolili zrujnować taki zakład z budynkami pozostawiono wszytko na pastwę losu połowy budynków nie ma bo straż sobie ćwiczenia urządzała . Ale co się dziwić u nas władza Solidaruchów najpierw burzyła wszystko a teraz udaje ,że coś robi. Powiem krótko obecność w UE wykończyła naszą gospodarkę i za to odpowiada Solidarność poczynając od Wałęsy bo garstce chciało się zachodu to teraz macie Niemcy bez jednego wystrzału kolejny raz nasz kraj zrujnowali o taką wolność wam chodziło by być niewolnikiem obcych korporacji?. Poruszam sie po kraju jako kierowca wiec dobrze jestem zorientowany we wszystkim dziś nawet firmy tektury kupić nie mogą tylko dlatego ,że wszystkie fabryki papieru są niemieckie i ceny cały czas idą w górę a nasz rząd na nic nie ma wpływu w tym kraju . Dziwię sie tylko ,że i ksiądz bierze udział w tej szopce patrząc na fotkę. Nie tylko ta fabryka została zrujnowana ale park wraz z dworkiem a była cegielnia to jeden wielki śmietnik. Wstyd żeby taki bałagan w tej gminie był bo pamiętam jak było wcześniej a w fabryce zaczynałem swoją pierwszą pracę wtedy wszędzie wszystko było zadbane nie to co dziś

76


Olgierd ~Olgierd (Gość)18.09.2017 21:14

Angielska wersja raczej nietrafiona. Google nawet nie wie, co to terrain of investment.

42


Brawo! ~Brawo! (Gość)18.09.2017 19:07

Szkoda, że w Piotrkowie nie ma takiego gospodarza!

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat