Grażyna Lewińska ekobelfrem roku

Tydzień Trybunalski Czwartek, 16 lutego 20122 3223
Grażyna Lewińska - nauczyciel przyrody i wychowania proekologicznego ze Szkoły Podstawowej w Straszowie - została laureatem konkursu "EkoBelfry"; organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Grażyna Lewińska zajęła III miejsce w kategorii szkół podstawowych województwa łódzkiego. Wręczenie nagród laureatom odbyło się w Pałacu Młodzieży w Łodzi.

Konkurs “EkoBelfry” jest nowym projektem Funduszu, dedykowanym nauczycielom, którzy realizując program nauczania w oparciu o edukację ekologiczną, odgrywają rolę pierwszoplanową - wykazują się pomysłowością, wytrwałością i poświęceniem. Głównym założeniem “EkoBelfrów” było wyłonienie i nagrodzenie najbardziej aktywnych pedagogów oraz szkół i przedszkoli propagujących tematykę ochrony środowiska. I edycja “EkoBelfrów” cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem placówek oświatowych z całego województwa. Do Funduszu napłynęła rekordowa ilość 238 zgłoszeń, które zostały dokładnie ocenione przez kolegium konkursowe. Konkurencja była duża. Laureatka ze Straszowa, oprócz dyplomu, odebrała nagrodę pieniężną w kwocie 1500 złotych. Szkoła Podstawowa w Straszowie przoduje pod względem edukacji ekologicznej wśród placówek oświatowych z terenu gminy Rozprza. Co roku uczniowie biorą udział w konkursach ekologicznych organizowanych przez WFOŚiGW w Łodzi. W szkole redagowana jest gazetka o tematyce ekologicznej “Ekoludek”.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

rozprza... ~rozprza... (Gość)16.02.2012 13:19

Gratulacje pani Grażyno!

00


BPP ~BPP (Gość)16.02.2012 11:56

Gratulujemy Pani Grażyno i liczymy na dalszą współpracę z naszym pismem :))

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat