Fundacja "Wyciągamy Dzieci z Bramy" dla młodych piotrkowian

ePiotrkow Poniedziałek, 18 maja 20156 2961
W Centrum Idei ku Demokracji można oglądać wystawę pokonkursową "Zabytki i zaułki starego Piotrkowa w oczach młodych". Jest to zbiór prac podopiecznych Ośrodka Edukacji Artystycznej w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

- Otworzyliśmy wystawę, która pokazywała dwa konkursy organizowane wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i wręczyliśmy trzy stypendia artystyczne dla małych mieszkańców Piotrkowa – wyjaśnia Jacek Sokalski, prezes Fundacji „Wyciągamy Dzieci z Bramy”.

Były trzy kategorie stypendiów w dziedzinie fotografii, teatru i plastyki. Otrzymały je: Aleksandra Stępień, Dominika Stańczyk i Justyna Maciaszczyk. Oli Stępień dofinansowanie pomoże kształcić swoje umiejętności fotograficzne. – Wychodzimy z opiekunem w plener, robię zdjęcia a później je obrabiamy i organizujemy wystawę. Robimy fotki modelom i roślinom – powiedziała stypendystka.

Jury było pod wrażeniem fotografii wykonanych przez młodych adeptów fotografii. - Wybór był trudny. Całe jury miało kłopot kogo nagrodzić, kogo wyróżnić. Na wystawie chcieliśmy pokazać jak najwięcej prac. Efekt konkursu przerasta nasze wyobrażenia. Zdjęcia są fantastyczne, dzieciaki są zdolne i bardzo się cieszę, że wystawa doszła do skutku – powiedziała Małgorzata Gletkier, członkini jury.

Nagrodami były aparaty fotograficzne różnych marek.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Głos Robotniczy ~Głos Robotniczy (Gość)19.05.2015 03:23

Kto chciałby studiować, czy żyć w mieście, gdzie wyciąga się dzieci z bram przy udziale księdza.

02


on ~on (Gość)18.05.2015 15:08

Brawo i tak trzymać dyr. Sokalski

30


filozof ~filozof (Gość)18.05.2015 18:52

Pan Chojniak własnie wyrzucił Sokalskiego za powołanie fundacji a tu proszę...

20


Bola ~Bola (Gość)18.05.2015 16:46

Szkoda że przez chora politykę prezydenta "miasta umarłych ", p.Jacek nie współpracuje z mokiem. Z mokiem z którego już nie zostało prawie nic z czasu gdy to on był dyrektorem.

30


filozof ~filozof (Gość)18.05.2015 15:44

Chojniak wyrzucił Sokalskiego z MOK właśnie za stworzenie tej właśnie fundacji.....

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat