Działali na szkodę interesu publicznego, ale...

ePiotrkow Wtorek, 22 lipca 201467 8852
Nie dopełnili obowiązków, naruszyli zasady uczciwej konkurencji, działali na szkodę interesu publicznego, a mimo to postępowania wobec oskarżonych w procesie dotyczącym hali balonowej zostały umorzone.

We wtorek zapadł wyrok w sprawie trwającego od pięciu miesięcy procesu w sprawie zakupu przez piotrkowski OSiR hali balonowej. Na ławie oskarżonych zasiadali Leszek Heinzel (dyrektor OSiR-u) i Grzegorz Ż. (pracownik Ośrodka).

Sędzia Piotr Koćmiel, odczytując treść wyroku stwierdził, że Leszek Heinzel, będąc funkcjonariuszem publicznym, nie dopełnił obowiązków w nadzorze nad pracami powołanej przez siebie komisji przetargowej i jej przewodniczącego Grzegorza Ż., czym dopuścił do naruszenia zasady uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców oraz działał na szkodę interesu publicznego przez naruszenie tych zasad. Mimo to postępowanie wobec Heinzla zostało umorzone.

W przypadku Grzegorza Ż. sąd stwierdził, że popełnił on czyn polegający na tym, że będąc funkcjonariuszem publicznym i jako przewodniczący komisji przetargowej, przekroczył swoje uprawnienia, nie dopełnił ciążących na nim obowiązków, naruszył przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych, działał na szkodę interesu publicznego. Również w jego przypadku sąd umorzył postępowanie.

Dlaczego? Bo sąd “nie znalazł dowodów na działanie przez oskarżonych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych przez jakąkolwiek osobę prawną czy fizyczną”. - Wyrok sądu w znacznym stopniu odbiega od zarzutów postawionych przez oskarżyciela publicznego – przyznał sędzia Koćmiel.

 

Jakiej kary dla oskarżonych żądała prokuratura? 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata dla obu oskarżonych, zakazu zajmowania stanowisk kierowniczych w administracji rządowej i samorządowej przez 3 lata oraz kary stu stawek dziennych, każda po 50 zł, a także zwrotu kosztów procesu.

Sąd zasądził od Skarbu Państwa na rzecz Leszka Heinzla i Grzegorza Ż. po 1136,52 zł tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego.

Więcej o procesie w „Tygodniu Trybunalskim”, w środę w kioskach!


Zainteresował temat?

13

2


Komentarze (67)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ares1 ~ares1 (Gość)01.02.2015 12:25

"Gosc" napisał(a):
Sprawa naszego Dyrektora umorzona!


Chyba nie do końca :)))

30


Gość ~Gość (Gość)28.07.2014 16:37

Sprawa naszego Dyrektora umorzona! I tak wszyscy wiedzieli jak było od początku. A co Dyrektor i jego rodzina użyła, to tylko oni wiedzą! Prawda zwyciężyła.

05


OVK ~OVK (Gość)27.07.2014 09:17

"tutaj" napisał(a):
A ja wiem, ze to wszystko pieprznie w końcu. Tak. Tylko zamieszani są w to wysoko postawieni urzędnicy.
Urzędnicy nie pamiętają, jak się drabina w pół sekundy składa i jak się spada na dupę?
Pamiętają, dlatego zrobią wszystko, WSZYSTKO, żeby drabinę podeprzeć.
Czasami żal sędziów. Mnie, zupełnie osobiście, żal pana Dudka. W zasadzie mądry facet, ale podporządkowany. Musi z tym żyć. Sama nie chciałabym żyć z czymś podobnym za żadne pieniądze.
Reszta sendziuf? Nie wiem i nic mnie to nie obchodzi. Te wałki jeszcze obejrzą światło.


zmieni się władza,to wszystkie te kanalie pójdą siedzieć.

61


winni ~winni (Gość)27.07.2014 07:46

czyli zarzuty ( slyszalem)postawione przez PROKU...i CBA...to jest nic...i tak sa niewinni....czyli kto jest winien?faryzeusze?

41


SLYSZALEM ~SLYSZALEM (Gość)27.07.2014 00:05

NIE rozumiem tylko jednego ,kto tu jest winien?(slyszalem)Prokuratura czy służby ......czy sedzia( ,odpowiedzcie sobie sami..to jest żenada winni ,ale niewinni!!!!

20


tutaj tutajranga25.07.2014 20:54

A ja wiem, ze to wszystko pieprznie w końcu. Tak. Tylko zamieszani są w to wysoko postawieni urzędnicy.
Urzędnicy nie pamiętają, jak się drabina w pół sekundy składa i jak się spada na dupę?
Pamiętają, dlatego zrobią wszystko, WSZYSTKO, żeby drabinę podeprzeć.
Czasami żal sędziów. Mnie, zupełnie osobiście, żal pana Dudka. W zasadzie mądry facet, ale podporządkowany. Musi z tym żyć. Sama nie chciałabym żyć z czymś podobnym za żadne pieniądze.
Reszta sendziuf? Nie wiem i nic mnie to nie obchodzi. Te wałki jeszcze obejrzą światło.

41


wierna pracownica ~wierna pracownica (Gość)25.07.2014 20:25

(slyszalam) :Panie dyr. wiecej walkow,przekretow,ziomali z pola...a za to co raz wiekszych premii...kochamy p.!!!! Niektóre plaszczki zrobia wszystko ,zeby utzrymac swoj stoleczek...

60


PTB ~PTB (Gość)25.07.2014 13:36

Zakończyło się wreszcie to żenujące przedstawienie, a prawda wyszła na jaw. Panie Dyrektorze, jesteśmy z Panem

16


Piotrkowianin Piotrkowianinranga25.07.2014 11:25

"rakieter" napisał(a):
GOSCIU, prawda zwyciezyla, zalezy jak na imie ma Twoja prawda?

Chodzi oczywiście o prawdę nr 3: http://lubimyczytac.pl/cytat/12916

30


kwintesencja ~kwintesencja (Gość)25.07.2014 10:28

w zamian za miejsce w Radzie Miasta /może być również jakaś spółka miejska/ sprzedam Osirowi ; wodę z Bugaju w której nogi moczył ..... , kawałek lodu z lodowiska po którym ślizgał się ..... , mopa z Relaxu na którym ćwiczył.... oraz powietrze z kortów na których piłkę odbijał ........ wiecie KTO . oczekuję wyłącznie poważnych ofert

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat