Dwa nowe przystanki i zmiany w rozkładzie jazdy MZK

Tydzień Trybunalski Sobota, 13 stycznia 201826 14378
Dwa nowe przystanki komunikacji miejskiej pojawiły się na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, dzięki temu autobusy MZK wreszcie dotrą do południowo-zachodniej części miasta, czyli do piotrkowian, którzy mieszkają przy ul. Energetyków, Dmowskiego, Malinowej czy Nałkowskiej.

O objęcie zasięgiem komunikacji miejskiej tej części miasta piotrkowianie zabiegali od lat. Już w 2013 roku mieszkańcy ulic: Malinowa, Świerkowa, Energetyków, także ci z pobliskich ogródków działkowych (Marii Konopnickiej przy Kasztanowej i Stokrotka przy Belzackiej) wysyłali w tej sprawie pisma do prezydenta miasta. Sprawa dotyczy kilkuset rodzin, a za rozwiązaniem problemu lobbował radny Jan Dziemdziora.

 

Mieszkańcy swoje musieli odczekać. Dopiero podczas ostatniej w 2017 roku sesji Rady Miasta przegłosowano uchwałę w sprawie liczby przystanków komunikacji na terenie miasta. Przybyły dwa: jeden przy trasie NS (przy ul. Energetyków), drugi przy Dmowskiego/Nałkowskiej. Od 6 stycznia dojeżdża tam linia nr 5, czego dowiedzieliśmy się ze strony internetowej Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. - Od 6 stycznia 2018 roku wprowadzamy niewielką zmianę w trasie przejazdu linii nr 5 – czytamy. - Niektórymi kursami - oznaczonymi literką C linia ta będzie jechać przez Aleje Sikorskiego, przedłużeniem Alei Concordii i Dmowskiego. Autobusy jadące w kierunku Wroniej, po odjeździe z przystanku Kostromska/Belzacka, pojadą w prawo Alejami Sikorskiego, następnie na światłach w lewo przedłużeniem Alei Concordii do Dmowskiego, potem w prawo w Żelazną i dalej bez zmian. Autobusy jadące w kierunku bazy MZK/szpitala, od przystanku Dmowskiego/Poprzeczna pojadą ulicą Dmowskiego do przedłużenia Alei Concordii, następnie w prawo do Alei Sikorskiego i w lewo w Kostromską. Dalsza trasa bez zmian. Oba kierunki jazdy obowiązywać będą przystanki znajdujące się na trasie przejazdu.

 

Radnego Jana Dziemdziorę zmiany nie do końca satysfakcjonują. - Obawiam się, że ta modyfikacja linii nr 5 entuzjazmu u mieszkańców nie wywołała, tym bardziej, że przewidywane jest tylko pięć kursów – komentuje. - W mojej ocenie jest to pierwszy krok do objęcia komunikacją miejską południowo-zachodniej części miasta. Wprawdzie jest koncepcja zbudowania pętli autobusowej przy ulicy Agrestowej w pobliżu skrzyżowania z ul. Energetyków, ale to wymaga dalszych prac organizatorskich.

 


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

hrabia z Łódzkiej ~hrabia z Łódzkiej (Gość)13.01.2018 10:11

W d....ch wam się przewraca!!! mediateka wam nie wystarcza ?!

133


lead12 ~lead12 (Gość)13.01.2018 10:11

lepiej by zrobili dojazd do Glinianej tyle tam zakładów a trzeba pieszo iść

200


gość ~gość (Gość)13.01.2018 10:01

Spoko, a może mieszkańcy by chcieli, aby mzk zatrzymała się pod każdą chałupą, aby nikt daleko nie musiał chodzić...

312


gość ~gość (Gość)13.01.2018 09:13

Spoko ale to nic i tak nie da, bo przystanek od malinowej i tak będzie ponad 1km a mieszkańcy chcieli żeby przejeżdżał przez energetyków, malinowa świerkowa i do belazackiej.

90


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat