Concordia skreślona z listy członków ŁZPN

Strefa FM Wtorek, 22 grudnia 201525 4671
14 grudnia członkowie Zarządu Łódzkiego Związku Piłki Nożnej skreślili Klub Sportowy Concordia z listy członków. W rundzie jesiennej dwie młodzieżowe drużyny miały rywalizować w rozgrywkach organizowanych przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej, ostatecznie nie wzięły udziału w żadnym meczu, a według przepisów Polskiego Związku Piłki Nożnej, jeśli klub nie posiada przynajmniej jednej drużyny, uczestniczącej w rozgrywkach, przestaje być członkiem struktur piłkarskich.

W marcu prezes KS Concordia Dariusz Dzwonnik wycofał z rozgrywek zespół seniorów.

- Szkoda wydawania pieniędzy w takim kryzysie. Klub od pięciu lat utrzymywany jest z prywatnych środków finansowych. Po prostu uważam, że mija się to z celem.  Przypominam, że Concordia grała niedawno w II lidze i każdy rzucał nam kłody pod nogi, łącznie z władzami miasta, które następnie w połowie sezonu odebrały zawodnikom stypendia. Nie ma sensu się w to bawić - mówił wówczas Dariusz Dzwonnik, prezes KS "Concordia" Piotrków Trybunalski.

Klub  jednak nadal istnieje, a do rozgrywek w obecnym sezonie zgłoszono dwie drużyny młodzieżowe, żadna z nich nie przystąpiła jednak do rozgrywek.

 - Dzisiaj możemy już jednoznacznie powiedzieć, że Concordia nie uczestniczy w rozgrywkach piłkarskich. Jest mi przykro, ponieważ nie sądziłem, że przyjdzie taki moment. Po pierwszej kolejce, do której młodzieżowcy nie przystąpili, wysłaliśmy odpowiednie pismo do prezesa, niestety nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi, stąd ta decyzja - mówi Stanisław Sipa, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim.

O komentarz poprosiliśmy prezesa Concordii Dariusza Dzwonnika.

 - Od państwa dowiedziałem się, że Concordia nie jest już członkiem ŁZPN. Jestem zaskoczony, że tak łatwo podejmuje się tego typu decyzje wobec 106-letniego klubu. Wycofaliśmy się z przyczyn ekonomicznych - mówi Dariusz Dzwonnik.

Niewykluczone, że jakiś młodzieżowy zespół Concordii zostanie zgłoszony do przyszłorocznych rozgrywek. W tej chwili żadne treningi się jednak nie odbywają. Na początku przyszłego roku ma się odbyć Walne Zebranie Zarządu, być może wtedy zapadną jakieś wiążące decyzje.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

aron ~aron (Gość)28.12.2015 14:18

a jakie są konsekwencje usunięcia concordii ze struktur łzpn?

30


ero ~ero (Gość)26.12.2015 16:39

Taki klub zbarnowac lachy z urzedu miasta.

11


do xx ~do xx (Gość)26.12.2015 09:21

By te Twojej Reale, Legie i inne Wielkie Kluby muszą być te małe bo bez nich nie miały by kim grać.

12


Aaaaa ~Aaaaa (Gość)29.12.2015 18:55

Co to jest Piotrcovia? Hehehehe

13


miki ~miki (Gość)27.12.2015 22:49

A o likwidacji klubu pan"prezes"dowiaduje się od dziennikarzy.

12


zks ~zks (Gość)30.12.2015 07:33

Kiedy zjazd sprawozdawczo-wyborczy. Po prostu wybieramy nowy zarząd i będzie normalnie. Pan D. publicznie głosił, że chętnie zrezygnuje ze swej funkcji.

10


junior ~junior (Gość)29.12.2015 09:31

Nie ma konsekwencji, po prostu nie biorą udziału w rozgrywkach. A jak będą chcieli przystąpić do rozgrywek to przystąpią i zostaną wpisani na członka ŁZPN i wszystko.

10


Ken ~Ken (Gość)26.12.2015 19:32

Za co się Dzwonnik weźmie, wszystko spitoli.

62


Piotrcovianin ~Piotrcovianin (Gość)26.12.2015 13:07

Wystartują, W jaka to melodia. Z dzwonnikiem :)))))))€€

61


do Piotrcovia ~do Piotrcovia (Gość)24.12.2015 22:58

O jakiej Piotrcovii (piłka nożna) ty mówisz, przecież jej dawno nie ma. Gdzie jest stadion Twojej Piotrcovii?

91


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat