Chcesz żyć zdrowiej, bardziej ekologicznie i zaoszczędzić pieniądze? Zobacz, jak to zrobić

Kraj Środa, 25 lipca 20180 4003
Wraz z postępem medycyny ludzkie życie staje się coraz dłuższe. W ciągu kolejnych kilkudziesięciu lat swojego życia generujesz tony odpadów, często trudnych do składowania i utylizacji. Nie zawsze też postępujesz na co dzień w taki sposób, aby żyć w zdrowiu i dobrej kondycji. Zobacz, co możesz zrobić, aby zmienić tę sytuację z korzyścią dla siebie i środowiska naturalnego.

Filtr do wody – sprzymierzeniec zdrowia i środowiska naturalnego

 

Wydawać by się mogło, że zakup zgrzewki wody mineralnej butelkowanej do picia to koszt tak niewielki, że nie warto się nad nim nawet zastanawiać. Jeśli jednak pomnożymy ten wydatek przez liczbę tygodni w roku, w których kupujemy wodę butelkowaną, może się okazać, że wydajemy na nią lekką ręką kilkaset złotych w skali całego roku.

Pieniądze te można wydać znacznie przyjemniej, na przykład pożytkując je na wakacje z rodziną. Zamiast ponosić koszt zakupu sklepowej wody, można ograniczyć wydatki, sięgając po filtry do wody Dafi, do kupienia między innymi na stronie internetowej https://sklep.dafi.pl/produkty/filtry-do-wody.html. Woda filtrowana jest zdrowa, pozbawiona zanieczyszczeń, a przy tym znacznie tańsza w porównaniu z wodą sprzedawaną w supermarketach.

 

Dlaczego warto samodzielnie filtrować wodę w domu?

 

Filtrowanie wody jest banalnie proste i zajmuje bardzo mało czasu, natomiast korzyści zdrowotne, finansowe i środowiskowe płynące z tej czynności są znaczące. Oto one:

 

  • nieograniczony dostęp do świeżej wody i lepsze nawodnienie organizmu – filtr z wodą jest zawsze w zasięgu ręki; jeśli woda się skończy, wystarczy dolać jej z kranu i odczekać chwilę, aż zakończy się proces filtrowania; masz łatwy dostęp do filtrowanej wody –  to zachęca do częstszego jej picia, a tym samym do lepszego nawodnienia organizmu;
  • więcej wolnego czasu – nie musisz pamiętać o zakupie wody butelkowanej, a następnie jeździć do sklepu, wydawać pieniędzy i wozić wodę do domu;
  • zdrowsze posiłki – woda filtrowana może stanowić bazę do zup i sosów; jest znacznie zdrowsza niż kranowa, gdyż jest oczyszczona;
  • mniejsze wydatki i większe oszczędności w gospodarstwie domowym – cena za litr wody filtrowanej jest znacząco niższa w porównaniu ze sprzedawaną w sklepach wodą butelkowaną;
  • mniej śmieci i bardziej ekologiczne podejście do życia – każde gospodarstwo domowe generuje duże ilości śmieci; w dniu odbioru żółtych worków z frakcją tworzyw sztucznych często brakuje już miejsca na pomieszczenie wszystkich odpadów; zakup filtra ogranicza produkcję plastikowych opakowań trudnych do utylizacji i zmniejsza liczbę śmieci zanieczyszczających środowisko naturalne.

 

/Artykuł powstał we współpracy z firmą dafi.pl

Woda / Filtr / Dafi 

Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat