Blisko, coraz bliżej. Kto powalczy o fotel przy Pasażu Rudowskiego?

Tydzień Trybunalski Niedziela, 15 kwietnia 2018110 10565
Bartłomiej Misiewicz kandydatem na prezydenta Piotrkowa – taka informacja pojawiła się na portalu epiotrkow.pl 1 kwietnia. Był to oczywiście żart primaaprilisowy, a może jednak zapowiedź… Wciąż przecież nie znamy kandydata PiS na to stanowisko.

Jeśli nie były asystent Antoniego Macierewicza, to kto? Może ponownie Grzegorz Lorek, piotrkowski radny Prawa i Sprawiedliwości. Mówi się również o Dariuszu Rogucie, dyrektorze IPN w Łodzi, wieloletnim wykładowcy piotrkowskiej Filii UJK. A może radny Sejmiku Piotr Grabowski? - Będzie to kandydatura człowieka kompetentnego, dojrzałego, dynamicznego, o bardzo wysokim poziomie nie tylko naukowym, ale także doświadczenia administracyjnego i społecznego – mówił pod koniec ubiegłego roku Antoni Macierewicz. Dwaj ostatni kandydaci pasują do tego opisu, obaj mają bowiem dr przed nazwiskiem. Jak wynika z naszych informacji, kandydata tej partii poznamy już niedługo, bo po 14 kwietnia.

 

PiS raczej na pewno wystawi swojego kandydata, a co z resztą opozycji? Posłanka PO Elżbieta Radziszewska mówiła w Radiu Strefa FM, że kandydaci w województwie mają być wspólni. - Te rozmowy, które odbyły się w Łodzi były między Platformą Obywatelską, Nowoczesną, SLD, PSL, KOD, Obywatelami RP. Nie mamy jeszcze konkretnych nazwisk kandydatów poza Hanną Zdanowską w Łodzi. Natomiast w przypadku pozostałych miast, to porozumienie będzie zawarte za jakiś czas. Mam nadzieję, że w Piotrkowie będzie dobry kandydat.

 

Jeszcze niedawno mówiono o byłym pośle Arturze Ostrowskim, który miałby reprezentować SLD, PO, Nowoczesną i różne piotrkowskie organizacje i stowarzyszenia. Tymczasem z naszych informacji wynika, że może być nieco inaczej. Platforma Obywatelska i Nowoczesna mogą wystawić swojego kandydata, a Sojusz Lewicy Demokratycznej Ostrowskiego. Tu współpraca może być trudna z dwóch powodów: poglądy byłego posła są zbyt skrajne dla wielu piotrkowskich działaczy (przede wszystkim PO), a poza tym wytykają SLD „koalicję” w Radzie Miasta Piotrkowa z ludźmi Krzysztofa Chojniaka.
- Chcemy, aby w Piotrkowie była jedna wspólna lista i jeden kandydat na prezydenta. Moim zdaniem jest to realne i osiągalne. Namawiam do takiego porozumienia ponadpartyjnego. Na razie więcej nie mogę powiedzieć – powiedział nam wspomniany Artur Ostrowski.

 

Wspólnym kandydatem tzw. PiN (PO i Nowoczesna) mogłaby być wymieniana już wcześniej Marlena Wężyk-Głowacka, piotrkowska radna Platformy. – W tej sprawie nie będę się na razie wypowiadać – wymijająco odpowiedziała nam potencjalna kandydatka.

 

Decyzje poznamy prawdopodobnie w maju. Wydaje się jednak, że jeśli władze wojewódzkie dojdą do porozumienia, to lokalni działacze będą je tylko realizować.

 

A PSL? - Pewnie nie będziemy wystawać swojego kandydata na prezydenta Piotrkowa. Zgodnie z łódzkim porozumieniem poprzemy wybranego na zasadzie consensusu pod warunkiem, że będzie spełniał nasze oczekiwania programowe – podkreślił w rozmowie z nami Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 

A wybory odbędą się już w listopadzie.


Zainteresował temat?

3

20


Komentarze (110)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)15.04.2018 20:19

Tylko Macierewicz, obecnie osunięty od stanowisk Państwowych jest godzien podjąć się tej trudniej misji odnowy miasta na bardziej prężne i nowoczesne rozwijającą się aglomerację?Może plebs dostanie jeszcze jakie drugie 500+ a ambitna młodzież przestanie wyjeżdżać z miasta?

410


gość ~gość (Gość)15.04.2018 15:32

Odwalcie się od p.Krzyśka! Tak źle wam!? To wyjedźcie. Krzysztof - nie ma Tobie równych, czwarta kadencja stoi otworem!

1326


Paweł z Piotrkowa ~Paweł z Piotrkowa (Gość)15.04.2018 13:23

Panie Redaktorze, ma Pan bez wątpienia dobre pióro, ale tekst publicystyczny, który charakteryzuje się analizą, domniemaniami, wybieganiem w przyszłość powinien opierać się na rzeczowej ocenie sytuacji, a jeśli podawane są w nim treści przedstawiane jako fakty, muszą być one zweryfikowane przynajmniej u trzech źródeł. Ale do rzeczy. Nie ma porozumienia lokalnej PO z Nowoczesną (nie wystawią wspólnego kandydata na włodarza miasta). Porozumienie odgórne dotyczy wspólnych list do sejmików. Pani radna Marlena Wężyk - Głowacka nie jest kandydatką PO (chociaż bardzo o to zabiega), ponieważ nie ma poparcia swojej partii. Doskonale o tym wie. Nad kandydaturą zastanawia się Małgorzata Pingot, która w przeciwieństwie do swojej partyjnej koleżanki ma duże poparcie w lokalnych strukturach Platformy. Od początku tego roku koalicję zawiązali SLD i Nowoczesna. Dołączyła do nich PO. Obecnie trwają końcowe rozmowy o wyborze silnego kandydata na prezydenta Piotrkowa. Ostatnio do rozmów przystąpiła jeszcze jedna partia. Jeśli chodzi o PiS, to Misiewicz był dobry na 1 kwietnia. Osoby, które są typowane to Grzegorz Lorek, Piotr Grabowski oraz Zbigniew Ziemba. Ten pierwszy nie garnie się za marginalizowanie i 8 miejsce na liście do Sejmu. Grabowski będzie kandydował do sejmiku, żeby przetrzeć sobie szlaki do Sejmu. Najbliżej Macierewicza jest właśnie Zbigniew Ziemba, pełnomocnik PiS na tym terenie. I mimo, że to radny powiatowy, to on stanie do walki o fotel prezydencki w mieście. Jeśli nawet, któraś z partii koalicyjnych będzie chciała pójść do wyborów sama, reszta koalicji i tak stworzy wspólne listy, komitet wyborczy i wytypuje silnego lidera na prezydenta Piotrkowa. Panie Redaktorze proszę podzwonić i zweryfikować informacje. I nie piszę tego złośliwie, ponieważ cenię sobie Pana audycje i artykuły:)

47


gość ~gość (Gość)15.04.2018 09:51

Tylko Misiewicz ze wsparciem ministra Antoniego może podnieść Piotrków z kolan, tylko on zmieni Mediatekę w sanktuarium Maryjne, tylko on jest szansą by w Piotrkowie powstała filia szkoły o. Rydzyka ,która pomoże w rozwoju miasta. Tylko on zaciągnie nowe kredyty z polskich banków na dobrym oprocentowaniu. Tylko on!

715


cp ~cp (Gość)15.04.2018 15:10

Czyli Piotrków skazany na PiS, bo z tego co widzę: Rogut PiS, Lorek PiS,Chojniak praktycznie PiS.Super PRL wraca.

114


cynik ~cynik (Gość)15.04.2018 17:29

Żle mi jak cho....ra. W sumie jestem bezsilny bo tzw. opozycja w sumie nie istnieje.No i co dalej Panie co dalej?

91


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)15.04.2018 17:26

Dość władzy nauczyciela!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

142


gość ~gość (Gość)15.04.2018 16:33

Tylko Pan Chojniak.

620


gość ~gość (Gość)15.04.2018 15:56

Tylko Antek bog piotrkowskiej sekty!!!

66


gość ~gość (Gość)15.04.2018 15:28

Ja bym chciał żeby kandytat na prezydenta posiadał wykształcenie/wiedzę z zakresu architektury i urbanistyki. Inaczej będziemy mieli ciag dalszy brzydoty i chaosu przestrzennego.

93


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat