Blisko, coraz bliżej. Kto powalczy o fotel przy Pasażu Rudowskiego?

Tydzień Trybunalski Niedziela, 15 kwietnia 2018110 10563
Bartłomiej Misiewicz kandydatem na prezydenta Piotrkowa – taka informacja pojawiła się na portalu epiotrkow.pl 1 kwietnia. Był to oczywiście żart primaaprilisowy, a może jednak zapowiedź… Wciąż przecież nie znamy kandydata PiS na to stanowisko.

Jeśli nie były asystent Antoniego Macierewicza, to kto? Może ponownie Grzegorz Lorek, piotrkowski radny Prawa i Sprawiedliwości. Mówi się również o Dariuszu Rogucie, dyrektorze IPN w Łodzi, wieloletnim wykładowcy piotrkowskiej Filii UJK. A może radny Sejmiku Piotr Grabowski? - Będzie to kandydatura człowieka kompetentnego, dojrzałego, dynamicznego, o bardzo wysokim poziomie nie tylko naukowym, ale także doświadczenia administracyjnego i społecznego – mówił pod koniec ubiegłego roku Antoni Macierewicz. Dwaj ostatni kandydaci pasują do tego opisu, obaj mają bowiem dr przed nazwiskiem. Jak wynika z naszych informacji, kandydata tej partii poznamy już niedługo, bo po 14 kwietnia.

 

PiS raczej na pewno wystawi swojego kandydata, a co z resztą opozycji? Posłanka PO Elżbieta Radziszewska mówiła w Radiu Strefa FM, że kandydaci w województwie mają być wspólni. - Te rozmowy, które odbyły się w Łodzi były między Platformą Obywatelską, Nowoczesną, SLD, PSL, KOD, Obywatelami RP. Nie mamy jeszcze konkretnych nazwisk kandydatów poza Hanną Zdanowską w Łodzi. Natomiast w przypadku pozostałych miast, to porozumienie będzie zawarte za jakiś czas. Mam nadzieję, że w Piotrkowie będzie dobry kandydat.

 

Jeszcze niedawno mówiono o byłym pośle Arturze Ostrowskim, który miałby reprezentować SLD, PO, Nowoczesną i różne piotrkowskie organizacje i stowarzyszenia. Tymczasem z naszych informacji wynika, że może być nieco inaczej. Platforma Obywatelska i Nowoczesna mogą wystawić swojego kandydata, a Sojusz Lewicy Demokratycznej Ostrowskiego. Tu współpraca może być trudna z dwóch powodów: poglądy byłego posła są zbyt skrajne dla wielu piotrkowskich działaczy (przede wszystkim PO), a poza tym wytykają SLD „koalicję” w Radzie Miasta Piotrkowa z ludźmi Krzysztofa Chojniaka.
- Chcemy, aby w Piotrkowie była jedna wspólna lista i jeden kandydat na prezydenta. Moim zdaniem jest to realne i osiągalne. Namawiam do takiego porozumienia ponadpartyjnego. Na razie więcej nie mogę powiedzieć – powiedział nam wspomniany Artur Ostrowski.

 

Wspólnym kandydatem tzw. PiN (PO i Nowoczesna) mogłaby być wymieniana już wcześniej Marlena Wężyk-Głowacka, piotrkowska radna Platformy. – W tej sprawie nie będę się na razie wypowiadać – wymijająco odpowiedziała nam potencjalna kandydatka.

 

Decyzje poznamy prawdopodobnie w maju. Wydaje się jednak, że jeśli władze wojewódzkie dojdą do porozumienia, to lokalni działacze będą je tylko realizować.

 

A PSL? - Pewnie nie będziemy wystawać swojego kandydata na prezydenta Piotrkowa. Zgodnie z łódzkim porozumieniem poprzemy wybranego na zasadzie consensusu pod warunkiem, że będzie spełniał nasze oczekiwania programowe – podkreślił w rozmowie z nami Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 

A wybory odbędą się już w listopadzie.


Zainteresował temat?

3

20


Komentarze (110)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mieszkaniec miasta ~mieszkaniec miasta (Gość)17.04.2018 08:42

kampania pana Chojniaka trwa u cukrzyków był ,a potem go wyśmiali za dokładki do wycieczek tam pan głosów już nie ma kościoły no cóż zobaczymy mam mame w wieku 75 lat i przejrzała na oczy jak jej koleżanki z pierwszej ławy u Fary więc sporo się będzie działo na jesień ,ale może jakiś cud mediateka zadłużenie miasta pana położyły

61


Baraniarz ~Baraniarz (Gość)17.04.2018 07:25

Ja to myślę,że Radny PiS z Sulejowa wystartuje na Prezydenta Piotrkowa Tryb.

20


97-300 97-300ranga15.04.2018 09:49

Proszę , nie ubliżajcie inteligencji mieszkańców EP . Równie dobrze w miejsce pani "tężni" można wystawić puszkę coca coli , zdobędzie więcej głosów.

Komentarz był edytowany przez autora: 15.04.2018 10:04

1513


gość ~gość (Gość)16.04.2018 00:55

Ludzie przeciż kandydatem SLD,N,PO z poparciem PSL jest już od dawna Ostrowski. Decyzja zapadła w Łodzi. A Wężykowa tyle co moze powiedzieć,to to, że nic więcej nie może powiedzieć. A co ma powiedzieć,ze na kolejnych zebraniach PO dziękują jej za współpracę? Plecie bzdury, jest nieprzygotowana i kojarzy ja 15 osób w mieście. Nikt w PO nie bedzie sie za ni? wstydził. Nie pomogłby wyjazdy do Łodzi o poparcie z suflerką Cłapą, która przegrała wszystkie możliwe wybory. Niech Marlena jako radna modli się chociaż o 8 miejsce na liście. A Ostrowski bedzie przedstawiony w odpowiednim czasie.I wygra wybory, a Chojniak doskonale o tym wie.

915


Kajtek ~Kajtek (Gość)16.04.2018 21:49

jak coś to Marlena

46


gość ~gość (Gość)16.04.2018 13:11

Ja poproszę o takiego prezydenta,który dokończy chodniki i ścieżki rowerowe na ul.Zalesickiej

53


gość ~gość (Gość)15.04.2018 20:39

Najlepszy z tego grona to Grzegorz Lorek, pierwsza zaleta to że nie nauczyciel, druga że prawicowiec o stałych poglądach, trzecie że chce dobrze i do tego skromny.

1030


gość ~gość (Gość)15.04.2018 15:17

A ja z przyjemnością na Chojniaka zagłosuję.

2237


AnnaB ~AnnaB (Gość)15.04.2018 16:00

Jeżeli red. Baryła wystartuje, to z całą resztą wygra w cuglach.

525


guru z Szewskiej ~guru z Szewskiej (Gość)15.04.2018 19:15

zadna z wymienionych osob nie ma absolutnych szans w wyborach, powazni kandydaci ida do wyborow po to aby wygrac, niestety autor tego artykulu ma znikoma wiedze na temat przyszlych nastepcow nauczyciela elektryka.

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat