Będą zniżki dla osób starszych. Województwo z Kartą Seniora

ePiotrkowŁódzkie Niedziela, 19 listopada 201712 6039
- Nie jest tak, że społeczeństwo "się starzeje". Mówmy, że po prostu żyje dłużej - usłyszeliśmy od organizatorów Ogólnopolskiego Dnia Seniora w województwie łódzkim. W piątek w sali obrad Sejmiku odbyły się oficjalne obchody święta. Debatowano głównie na temat form wsparcia dla osób w wieku 60 lat i starszych. Najważniejsze postanowienie jest takie, że seniorzy w Łódzkiem będą mogli ubiegać się o dodatkowe zniżki i ulgi. Sejmik uchwalił bowiem Kartę Seniora.

 

Do spotkania seniorów z samorządowcami województwa łódzkiego doszło także w ubiegłym roku. Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku,  podkreśla, że inicjatywa cyklu spotkań jako pierwsza powstała właśnie w Łódzkiem. - Zaprosiliśmy przedstawicieli różnych organizacji, związków, emerytów i rencistów - tłumaczy. 

 

Podstawowym celem spotkania była dyskusja na temat form aktywizacji osób starszych. - To ludzie z bogatym doświadczeniem, chętnie angażujący się w życie społeczne, często realizujący swoje marzenia, których wcześniej nie udało się spełnić. Potwierdzają to organizacje społeczne, w których wolontariuszami są właśnie seniorzy. Warto skorzystać z ich pomocy, wiedzy i potrzeby udziału w życiu regionu – mówił na spotkaniu M. Mazur.

 

Uchwałę w sprawie utworzenia Karty Seniora podjęto 24 października.

 

 

Ulgi i zniżki mają obejmować między innymi rehabilitację i dostęp do dóbr kultury na terenie całego województwa. Szczegółowe dane, wykaz partnerów programu i formularz z wnioskiem o przyznanie karty mają być wkrótce dostępne na stronie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.  Sama karta ma obowiązywać od stycznia 2018 roku.

 


Zainteresował temat?

12

4


Komentarze (12)

W dniach 20-21 października trwa cisza wyborcza. Komentowanie jest możliwe jedynie dla zalogowanych użytkowników, a wpisy trafiają do moderacji. Agitacja wyborcza jest zabroniona.

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
97-300 97-300ranga19.11.2017 12:10

Osoba starsza to kto ? Przeczytałem TO i nadal nic nie wiem.

217


Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)20.11.2017 00:11

Mam pytanie: co to za dziwny podział administracyjny na dołączonym obrazku? Siedemnaście województw? A nie było mapy z okresu rozbicia dzielnicowego? Żenada.

43


dfgdgdgdfg ~dfgdgdgdfg (Gość)19.11.2017 19:27

Logika naszych rządzących: zabierają pieniądze w podatkach, inwestują w bzdury, a potem "dają" osobom starszym eksperymenty typu Karta Seniora. A może po prostu nie zabierać w podatkach i za zaoszczędzone pieniądze osoby starsze same zadecydują, co kupić?

43


dentysta-sadysta ~dentysta-sadysta (Gość)19.11.2017 15:18

97-300 to osoba minimum 90+ bo ma taką ogromną wiedzę połączoną z praktyką i może wiedzieć kto w jakim wieku może kumać ale jest pytanie w jakim wieku jest naprawdę tajemniczy i jednocześnie brutalny dla starszych 97-300, że nic nie kuma - dowód: własne przyznanie się do tego faktu na łamach ePiotrkow.pl

63


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat