Lotnisko w Piotrkowie kończy 100 lat

Strefa FM Środa, 20 lutego 20136 3648
- Taką rocznicę trzeba odpowiednio uczcić, dlatego urodzinowa impreza będzie wyjątkowa – zapewnia Jarosław Cempel, dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.

- Jeśli się uda, będzie przelot myśliwców F16. Mam nadzieję, że za ich sterami zasiądą nasi członkowie. Planujemy także zorganizować przelot śmigłowców z Tomaszowa Mazowieckiego. Przylecą też samoloty historyczne, odwiedzą nas zapewne Czesi, Słowacy, Niemcy. Będzie dla mieszkańców olbrzymie wesołe miasteczko, występ któregoś z czołowych zespołów polskich – mówił Jarosław Cempel.
 
Pierwszy lot na terenie piotrkowskiego lotniska miał miejsce w roku 1913. Krótki, kilkunastometrowy lot dwupłatowym szybowcem wykonał Jan Strahler. Szybowiec zbudowali uczniowie czwartej klasy Piotrkowskiego Gimnazjum.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

P51 ~P51 (Gość)21.02.2013 10:52

"ananek" napisał(a):
A może z racji tak zacnej rocznicy pomyśleć o lotnisku z prawdziwego zdarzenia, takim z regularnymi lotami, skoro drogi expresowe i takowe koleje nas szerokim łukiem omijają ?


Jest już takie - Lublinek w Łodzi.
Lotnisko do takich celów nie może być w każdej wsi, bo doszłoby do paraliżu komunikacji powietrznej ( kto by był w stanie skoordynować to wszystko). Podobnej jakości pomysł lotniska w gminie Kleszczów był już dostatecznie wyśmiany...

"martens" napisał(a):
Impreza ma być na przełomie sierpnia i września,więcej będę wiedział w piątek


O! - i to jedyny konkret jak do tej pory...

00


martens ~martens (Gość)20.02.2013 17:12

Impreza ma być na przełomie sierpnia i września,więcej będę wiedział w piątek.

00


belmondo ~belmondo (Gość)20.02.2013 15:16

świetna impreza.
Wszystkiego najlepszego:)

00


ananek ~ananek (Gość)20.02.2013 14:58

A może z racji tak zacnej rocznicy pomyśleć o lotnisku z prawdziwego zdarzenia, takim z regularnymi lotami, skoro drogi expresowe i takowe koleje nas szerokim łukiem omijają ?

00


Redaktor Maj ~Redaktor Maj (Gość)20.02.2013 14:03

Cytuję:
Przylecą też samoloty historyczne (...) Niemcy


Już raz tu latali wystarczy :)
--------------------------------------------------
http://naszpiotrkow.blogspot.com/

00


P51 ~P51 (Gość)20.02.2013 10:49

Bardzo się cieszę na taką imprezę!
Mam tylko nadzieję,że portal nie poinformuje o dacie imprezy na drugi dzień po niej- jak to jest w dotychczasowej tradycji...;-<

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat