50-lecie debiutu Andrzeja Grabowskiego

ePiotrkowKraj Środa, 15 listopada 20172 2211
Zadebiutował w 1967 roku w tygodniu harcerskim „Na przełaj”. Andrzej Grabowski – pisarz, poeta, kawaler Orderu Uśmiechu w młodości związany z Piotrkowem obchodzi w tym roku 50-lecie debiutu.

Ładuję galerię...

Z tej okazji w Magazynie Literacko – Publicystycznym ISKRA ukazującego się pod patronatem Związku Literatów Polskich ukazał się obszerny artykuł o Grabowskim. W Piotrkowie w latach 60. prowadził swój autorski kabaret „Żyletka”. Później wyjechał do Dębicy, swoje miejsce na ziemi znalazł jednak w podtarnowskich Ciężkowicach. Pisarz ma na swoim koncie wiele książek w tym dla najmłodszych czytelników. W latach 1983-2017 opublikował 17 tomików poezji przetłumaczonych na takie języki jak: francuski, niemiecki, wietnamski, japoński, angielski, ukraiński, litewski, czeski i rosyjski.

 

W 2016 roku otrzymał tytuł Zasłużonego dla Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

 

O Andrzeju Grabowskim możesz przeczytać TUTAJ.


Zainteresował temat?

4

3


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

97-300 97-300ranga15.11.2017 10:30

Z całym szacunkiem ale ja słyszałem o tym panu w całym moim długim życiu może ze dwa razy i to przypadkowo.A czym się ten pan tak bardzo zasłużył dla EP że został tak utytułowany ? Tym że urodził się w EP ? Dziwne.

13


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat