5 medali zapaśniczek AKS Piotrków

AKS PiotrkówKraj Piątek, 13 października 20174
Podczas Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego w zapasach młodziczek, który odbył się w Miliczu, zawodniczki piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego wywalczyły 5 medali, zajmując 3. miejsce w klasyfikacji klubowej.
Nikoletta Szewczuk została najlepszą zawodniczką turnieju. Fot.: AKS PiotrkówNikoletta Szewczuk została najlepszą zawodniczką turnieju. Fot.: AKS Piotrków

W turnieju rywalizowały reprezentantki 17 klubów. Piotrkowianki wywalczyły dwa złote medale, jeden srebrny i dwa brązowe. Na najwyższym stopniu podium stanęły Wiktoria Jaroniek (kategoria wagowa 40 kg) i Nikoletta Szewczuk (kat. 48 kg), ta druga zapaśniczka została najlepszą zawodniczką turnieju. Srebro wywalczyła Dominika Jaroszewska (kat. 57 kg), natomiast brązowe medale zdobyły Karina Dolna (kat. 44 kg) oraz Julia Gawłowska (kat. 52 kg).

AKS zajął ostatecznie trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej, za Slavią Ruda Śląska i Sobieskim Poznań.

3 i 4 listopada piotrkowianki wezmą udział w Mistrzostwach Polski Młodziczek, które odbędą się w Piotrkowie.

Nie próżnowali również młodzi zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego. W silnie obsadzonym Pucharze Polski Kadetów, w którym wzięli udział reprezentanci 44 klubów i 3 ekip zagranicznych (Litwy, Ukrainy i Armenii) najlepiej spisał się Filip Łysoń, który wywalczył srebrny medal w kat. 46 kg