11 stycznia o godz. 11 rozpoczną się pierwsze po zimowej przerwie zajęcia kadry PGE GKS Bełchatów. Podczas przygotowań do rundy rewanżowej zawodnicy piątej obecnie drużyny Ekstraklasy wezmą udział w dwóch zgrupowaniach i rozegrają dziesięć meczów kontrolnych. Zagraniczny obóz odbędzie się na Cyprze, na którym giekaesiacy przebywali przed rundą wiosenną sezonu 2006/07, który zakończyli na 2. miejscu.
To był mecz do jednej bramki. W spotkaniu 12. kolejki sezonu zasadniczego Piotrcovia rozbiła KPR Jelenia Góra 40:20 (17:11). Ozdobą spotkania był gol bramkarki Beaty Skury.
Po nieoczekiwanym laniu w Rudzie Śląskiej Piotrcovia w najbliższą sobotę o godz. 17.00 we własnej hali podejmie KPR Jelenia Góra. Wysokie zwycięstwo jest koniecznością.
To był trening strzelecki dla zespołu brązowych medalistek MP poprzedniego sezonu. Piotrcovia pewnie pokonała w meczu 1/8 finału Pucharu Polski AZS AWF Wrocław 32:19 (18:12) i awansowała do ćwierćfinału tych rozgrywek.
Na terenie naszego powiatu powstał nowy klub sportowy dla ciężarowców. Ludowy Uczniowski Klub Sportowy “Sparta” - bo tak się nazywa - powstał w Ręcznie, gdzie znajduje się jedyny w naszym województwie Ośrodek Sportowo Szkoleniowy Ludowych Zespołów Sportowych.
Obrońca Dawid Ejike Okpara oraz bramkarz Michał Kula to kolejni dwaj zawodnicy, z którymi pożegnał się przedostatni zespół II ligi (grupa wschodnia), Concordia Piotrków.
Sprawdził się czarny scenariusz: Piotrcovia w bardzo ważnym meczu wysoko przegrała w Rudzie Śląskiej i spadła w tabeli ekstraklasy.
Sobotnie spotkanie Zgoda - Piotrcovia będzie dla obu drużyn meczem o cztery punkty. Po 10. kolejkach gospodynie mają 14, a goście 15 oczek.
Zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego Piotrków zmierzają po tytuł drużynowego mistrza Polski. Prowadzą w tabeli pierwszej ligi z kompletem pięciu zwycięstw.
Piotrcovia pokonała Start Elbląg, ale gdyby nie znakomita gra dwóch skrzydłowych, a zwłaszcza powracającej po kontuzji Kingi Polenz, mogło być zupełnie inaczej.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat