Wielki bałagan
10.07.2008 11:25
Wielki bałagan
Wielki bałagan, czeski film - to łagodne określenie obecnej sytuacji w polskiej piłce nożnej. Na dwa i pół tygodnia przed rozpoczęciem rozgrywek działacze Concordii Piotrków nie wiedzą, w której klasie rozgrywkowej będzie występował klub. Jeszcze niedawno wydawało się, że w drugiej lidze. Tymczasem w poniedziałek wieczorem PZPN podjął decyzję o przwyróceniu do ekstraklasy Polonii Bytom, która wcześniej nie otrzymała licencji. Powoduje to spadek łódzkiego Widzewa do drugiej ligi i spowodować może także to, że Concordia nie zagra w tej klasie rozgrywkowej. Zszokowany tą decyzją jest prezes Dariusz Dzwonnik.
W Piotrkowie powstanie kolejny supermarket. Niedawno informowaliśmy, że przy ulicy Wolborskiej budowany jest sklep Aldi. Jak się okazuje ten sam inwestor postawi kolejny market - tym razem przy Alei Sikorskiego na terenie dawnego stadionu Piotrcovii.
Zaplanowane na 10 lipca międzyzakładowe spotkanie pracowników Piomy odwołane.
Bełchatów: Nowy dyrektor szpitala
Zarząd Województwa Łódzkiego powołał Mirosława Pawła Leszczyńskiego na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie.
Nie słyszy? Bez szans na rentę
Maciej Skorupa z Rozprzy pod Piotrkowem ma 20 lat. Jest głuchoniemy, nie umie czytać ani pisać. Rodzice walczą, by mógł dostawać rentę socjalną. Zupełnie inne plany wobec niepełnosprawnego ma ZUS. Orzecznicy stwierdzili, że powinien się usamodzielnić i iść do pracy.
Rozprza / Region / Renta / Zus /  
- Brakuje nam terenów, poza przyszkolnymi, gdzie w mieście można uprawiać sport i rekreację. Dlatego też pojawiła się koncepcja budowy boiska wielofunkcyjnego przy ulicy Budki. Nie przypuszczałem jednak, że ta lokalizacja wywoła aż tyle kontrowersji - powiedział prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak.
Miejski Zakład Komunikacji w Bełchatowie zamierza likwidować niektóre kursy. Taki los spotkał już linię nr 12.
„Stan niecki basenowej zagraża bezpośrednio klientom pływalni, a dalsza zwłoka w jej naprawie może doprowadzić do katastrofy budowlanej”- napisał w zawiadomieniu do Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim Krzysztof Piesik, kierownik Zespołu Obiektów „Baseny”. Kolejna ekspertyza niecki będzie wykonana w lipcu. Jeszcze w tym miesiącu dowiemy się, czy obiekt na Belzackiej jest zagrożony. Okazuje się jednak, że ta awaria nie jest jedyną nieprawidłowością obiektu rekreacyjno–sportowego.
Jak sprzedać Piotrków Trybunalski?
„Żyję i pracuję po łódzku”- plakaty z takim hasłem pojawiły się ostatnio na piotrkowskich autobusach MZK. To efekt realizacji przez Łódź własnej strategii promocji. Dla marketingowców i PR-owców to również znak, że właśnie w regionie zaczyna się coś, co w marketingu miejsc określane jest mianem kanibalizacji mniejszych przez większych, w tym przypadku jest to dokładnie kanibalizacja regionu i okolicy przez stolicę województwa. Czy Piotrków zostanie symbolicznie „zjedzony” przez Łódź i jak się przed tym zjedzeniem bronić?
Skrzyżowanie w Jeżowie wciąż niebezpieczne
Ile osób musi jeszcze zginąć, ile zostać rannych, żeby urzędnicy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zrobili cokolwiek, by poprawić bezpieczeństwo na feralnym skrzyżowaniu drogi krajowej nr 1 w Jeżowie?
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat