Przez najbliższe 4 albo nawet 10 lat komunikację w naszym mieście obsługiwać będzie, jak dotychczas, Miejski Zakład Komunikacyjny. Co w takim razie ulegnie zmianie po zapowiedziach władz miasta o uzdrowieniu piotrkowskiej komunikacji, w czym pomóc miały analizy ekspertów rynku komunikacyjnego? Wygląda na to, że niewiele.
Dostawa wody do zdecydowanej większości mieszkańców gminy Rozprza na wypadek kataklizmu lub długotrwałego wyłączenia prądu jest już zabezpieczona.
Tomaszów:  Bronią sterroryzowali ekspedientkę
Zatrzymano sprawców napadu na ekspedientkę jednego ze sklepów na obrzeżach Tomaszowa Mazowieckiego.
Grypa zaatakowała Piotrków
Nawet do 150 pacjentów dziennie z objawami grypy przyjmują piotrkowskie przychodnie. Poza tym gigantyczne kolejki w aptekach, pustki w przedszkolach oraz odwołane lekcje przed feriami. Epidemia grypy zaatakowała także Piotrków. Lekarze twierdzą, że prawdziwe apogeum nastąpi tuż po feriach.
- Rzeczywiście panuje grypa. Najgorsze są poniedziałki. Zaraz po weekendzie mamy w przychodni oblężenie - mówi Ewa Konieczko-Ludwiczak, pediatra oraz specjalista chorób płuc.
Policja zatrzymała 35-letniego Sławomira M., radnego Platformy Obywatelskiej w Sejmiku Wojewódzkim w Łodzi, gdy kierował swoim citroenem po pijanemu. Miał 3,3 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu. Grożą mu dwa lata więzienia i skreślenie z listy radnych.
Samorządy w woj. łódzkim zaciskają pasa. Władze gmin obawiają się, że spowolnienie gospodarcze przełoży się na niższe wpływy z podatków, które trafiają do gminnych budżetów. W łęczyckim magistracie na jedną wydaną złotówkę patrzą kilka razy. Jak mówi sekretarz miasta Wojciech Czaplij, wciąż monitorowane są billingi rozmów telefonicznych, wstrzymano remont budynku, a wydatki na kupno nowego sprzętu komputerowego i modernizację stanowisk pracy obcięto o blisko 90 proc.
Pijani mężczyźni pobili 58-letniego mieszkańca Piotrkowa i usiłowali mu zabrać komórkę, bo.., ten zwrócił im uwagę.
Na pomysł ożywienia Starego Miasta wpadli przy piwie. W listopadzie. W grudniu zorganizowali wigilię dla piotrkowian, a w styczniu odebrali nagrodę od prezydenta. Co jeszcze wymyślą i czym jest Stowarzyszenie Loża Kulturalna Starego Miasta?
Rozwodniony olej napędowy sprzedawano na stacji Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przy ul. Batorego w Strykowie. Wątpliwości budziła też jakość paliwa na stacji w Radomsku. W Dąbrowie pod Kamieńskiem, przy popularnej gierkówce, paliwu brakowało oktanów.
Ustawa o preferencyjnym wykupie mieszkań spółdzielczych obowiązywała od lipca 2007 roku. Obowiązywała, bo ponad rok później zakwestionował ją Trybunał Konstytucyjny.
Ile z powodu prawnego bubla straciły piotrkowskie spółdzielnie? Nie ma jeszcze dokładnych obliczeń. Wiadomo jednak, że jeżeli sejm nie zdąży z poprawkami w ustawie, za odszkodowania dla spółdzielni zapłacą podatnicy.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat