Grupa radnych Platformy Obywatelskiej i klubu Lewica w radzie miasta wystąpiła o uchylenie uchwały o sprzedaży budynku przy ulicy Dmowskiego 38, o przejęcie którego starała się dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie.
Dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju - decyzję o zastosowaniu takich środków zapobiegawczych wobec Jarosława S. - sprawcy tragicznego wypadku, w którym zginęły 2 osoby wydał wczoraj piotrkowski sąd.
Ordynator bełchatowskiego szpitala jest najlepiej zarabiającym pracownikiem służby zdrowia w naszym województwie. Z miesięczną wypłatą w wysokości 13550 zł zdeklasował nawet swojego dyrektora, który musi się zadowolić poborami w wysokości 10275 zł. Wiceliderem zestawienia został łódzki anestezjolog z pensją 12 tys. zł brutto, ale 4800 zł z tej kwoty "zawdzięcza" dyżurom.
Chwilę grozy przeżyła 35-letnia mieszkanka Częstochowy, której auto staranował... pług śnieżny.
Katarzynie Gajewskiej z ulicy Nadpilicznej w Sulejowie trudno uwierzyć, że w XXI wieku problemem może być podłączenie neostrady. I to w sytuacji, gdy w domu jest telefon stacjonarny.
Rządząca woj. łódzkim koalicja PO-PSL przetrwała kolejny kryzys, ale od wczoraj funkcjonuje na nowych zasadach. Sejmik powołał następcę odwołanej w styczniu wicemarszałek Elżbiety Nawrockiej z PSL. To Dariusz Klimczak, 28-letni doktorant politologii na Uniwersytecie Wrocławskim i asystent eurodeputowanego Czesława Siekierskiego z PSL. Pochodzi z Rawy, w zarządzie obejmie nadzór nad służbą zdrowia i instytucjami kultury.
Piotrków: Haering zwolnił 60 osób
W przeciągu ostatnich kilku miesięcy z piotrkowskiego oddziału firmy Haering Polska zwolniono 60 osób. Jak zapowiedział dyrektor Jacek Gałek - nie przewiduje się dalszych zwolnień.
Bił roczną córeczkę i swoją o siedem lat młodszą konkubinę. 27-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, który od kilku lat znęcał się nad rodziną, podczas zatrzymania wydmuchał w alkotest ponad 2,5 promila. Jak się okazało mężczyzna ma już bogate konto w policyjnej kartotece.
Z okna na drugim piętrze nowo-budowanego bloku przy zbiegu ulicy Modrzewskiego i Źródlanej w Piotrkowie wypadł 53-latek. Mężczyzna z wewnętrznymi obrażeniami trafił do szpitala.
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego i Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji rozbili grupę przestępczą, która od kilku lat terroryzowała restauratorów m.in. z terenu Łodzi, Bełchatowa, Piotrkowa i Sieradza. Zatrzymano dwanaście osób (11 mężczyzn i 1 kobietę). Za udział w grupie przestępczej, wymuszenia rozbójnicze i pobicia podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat