łódzkie: Policja tnie koszty
Policja oszczędza na całego. W większości gabinetów w piotrkowskiej komendzie miejskiej zablokowane zostały telefoniczne wyjścia na miasto. Podobnie jest w innych powiatach woj. łódzkiego. A tam, gdzie policjanci jeszcze mogą dzwonić bez przeszkód, komendanci sprawdzają, czy ich podwładni nie plotkują przez telefon i nie załatwiają w ten sposób prywatnych spraw
Piotrków miał dostać 8 milionów dofinansowania na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. Unijne miliony jednak nas ominą, ponieważ zarząd województwa, instytucji pośredniczącej przy podziale środków, skreślił nas z listy projektów kwalifikujących się do dofinansowania.
Było już kilka kompleksowych kontroli. Zapowiedziane są kolejne. Czy to tylko rutynowe działania? Niektórzy mieszkańcy i działkowicze z ulicy Gęsiej twierdzą, że zlokalizowany w ich sąsiedztwie zakład produkcji mebli zatruwa środowisko.
- Jeszcze przed świętami wykonywane były ostatnie prace. Konfesjonał został poświęcony w Wielki Czwartek, a pierwsza spowiedź była możliwa następnego dnia, w Wielki Piątek – mówi ojciec superior Zdzisław Jaśko z kościoła Jezuitów w Piotrkowie.
Trzy pijane kobiety i ich nietrzeźwy towarzysz odpowiedzą za pobicie. Grupa mieszkańców powiatu zaczepiła parę siedzącą na ławce przy Al. Sikorskiego w Piotrkowie. Zaczęło się od wyzwisk, następnie nietrzeźwi od słów przeszli do rękoczynów.
Dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Bełchatowa poruszających się na wózkach inwalidzkich. Do tych osób skierowane są zajęcia ruchowe pod okiem fachowego rehabilitanta.
Trzy wypadki drogowe, w których ranne zostały trzy osoby to bilans weekendu wielkanocnego na drogach powiatu piotrkowskiego. To w porównaniu z ubiegłoroczną Wielkanocą, kiedy w wypadkach zginęły w naszym regionie aż cztery osoby, wyjątkowo bezpieczne święta. Spokojnie było w Bełchatowie i Tomaszowie Maz., gdzie nie odnotowano żadnego wypadku.
Projekt przytuliska dla bezpańskich zwierząt w Piotrkowie jest już gotowy, jak szacują władze miasta obiekt ma kosztować 2 miliony złotych. W miejskiej kasie zaplanowano w tym roku na to zadanie 964 tysiące. Czy więc inwestycja zostanie zrealizowana w założonym terminie?
Po ponad roku od rozstrzygnięcia przetargu na kupno nowych samochodów do egzaminowania w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie okazało się, że wiele szkół jazdy chciałoby, żeby opel corsa zniknął stamtąd jak najszybciej. Początkowo właściciele szkół nauki jazdy niechętnie odnosili się do zmiany samochodów z dotychczas wykorzystywanego opla corsy na toyotę yaris. Teraz ci, którzy już pozbyli się cors, chcieliby, żeby i ośrodek egzaminowania pośpieszył się z całkowitym przejściem na toyoty yaris.
Piotrkowskie Targi
Dla miłośników domowego ogródka to z pewnością dobra wiadomość. 19 kwietnia odbędą się IV Piotrkowskie Targi "Pamiętajmy o ogrodach". W ofercie targów znajdzie się prezentacja i sprzedaż m.in. nasion, sadzonek, a także sprzętu ogrodniczego do aranżacji ogrodów. To jednak nie koniec atrakcji, bowiem w programie znalazła się również prezentacja ofert agroturystycznych, rękodzieła ludowego oraz konkursy.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat