Uroczystości jubileuszu 90-lecia jednostki OSP w Dąbrowie nad Czarną będą okazją do przekazania pojazdu bojowego.
Kopia cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej trafiła w sobotę do Piotrkowa.
Piotr 2009 dla Michała Rosiaka
Piotrkowską Osobowością Roku został Michał Rosiak - prezes Piotrkowskiej Grupy Rowerowej. Wczoraj wieczorem podczas uroczystej gali w Miejskim Ośrodku Kultury rozstrzygnięto plebiscyt Piotr 2009, którego organizatorami były redakcje: Strefy FM, Tygodnia Trybunalskiego i portalu epiotrkow.
Powracamy do tragedii, która wydarzyła się w lutym tego roku na skrzyżowaniu Armii Krajowej ze Słowackiego. W wyniku zderzenia minibusu z osobowym peugeotem zginęły dwie osoby, a siedem zostało rannych. Na ławie oskarżonych po raz kolejny zasiadł dziś Jarosław S., kierowca osobówki. Mężczyzna nie przyznaje się do spowodowania katastrofy w ruchu lądowym co zarzuca mu prokuratura, a jedynie do wypadku. Sprawca tragedii utrzymuje, że niczego nie pamięta z chwili zdarzenia i że leczy się neurologicznie. Odmówił też składania zeznań.
25-letnia kobieta, która opiekowała się swoim czteromiesięcznym dzieckiem była tak pijana, że nie była w stanie nawet "dmuchnąć" w alkotest. Policję wezwali zaniepokojeni sąsiedzi.
Łódzkie: Remontujemy najmniej dróg w Polsce
W Łódzkiem remontuje się najmniej dróg krajowych. Na Mazowszu w tym roku robotnicy "przerabiają" prawie 200 km, w Warmińsko-Mazurskim ponad 90 km, na Dolnym Śląsku 146 km, nawet na niewielkiej Opolszczyźnie 75 km. A w Łódzkiem? Tylko 30 kilometrów.
Dziesięciolecie istnienia obchodzi w tym roku Atletyczny Klub Sportowy Piotrków. To jeden z najlepszych zapaśniczych klubów w Polsce. Jubileusz zbiegnie się z kilkoma imprezami, które odbędą się w Piotrkowie.
52-letni rolnik z powiatu tomaszowskiego podczas wykonywania prac polowych próbował udrożnić sieczkarkę w kombajnie. Maszyna ucięła mu nogę.
Noworoczny ranek bez wody?
Czy mieszkańcom Piotrkowa grozi, że w noworoczny poranek zastaną suche krany? Taki scenariusz – choć bardzo czarny – niestety wydaje się mocno prawdopodobny.
Ponad 720 tysięcy złotych od początku roku wpłynęło do budżetu miasta z opłat za parkowanie. Większość pieniędzy, bo około 650 tysięcy, to dochody z ostatnich sześciu miesięcy, czyli momentu kiedy zaczęła w Piotrkowie obowiązywać rozszerzona strefa płatnego parkowania.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat