Piotrkowski PSZOK nadal zamknięty
Co dalej z PSZOK-iem czyli Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) - pyta słuchacz Radia Strefa FM w przesłanym do redakcji mailu.
- Na przełomie 2018 i 2019 roku na antenie radia prezentowana była informacja pracowników Urzędu Miasta o tym, że PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) przestaje funkcjonować przy JUKO, a będzie funkcjonował przy Ciepłowni Miejskiej przy ul. Orlej. Propagowana była informacja, że punkt ten ruszy w lutym. Luty nam się kończy... Czy możecie Państwo ustalić co się z uruchomieniem tego punktu dzieje, i dlaczego nadal on nie funkcjonuje?
Sprawdziliśmy więc u źródła, czyli w magistracie.
Albinos w podpiotrkowskich lasach? VIDEO
Dzikie zwierzęta o albinotycznym umaszczeniu można spotkać też w polskich lasach. Białe sarny, daniele, a nawet łosie pojawiają się jednak niezwykle rzadko, jednego z takich osobników zauważyli turyści, spacerując po lesie pod Piotrkowem Trybunalskim. Leśnik Paweł Kowalski z Osady Leśnej w Kole twierdzi jednak, że nie jest to albinos, te mają bowiem różowe nosy i brak pigmentu w oczach. Jego zdaniem turyści natknęli się na żyjącego w naszych lasach białego daniela, którego on sam nieraz obserwował.
Oszukana metodą na... kody do doładowań telefonów
700 zł padło łupem oszusta, który udawał serwisanta firmy obsługującej terminale z doładowaniami. W rozmowie telefonicznej z ekspedientką jednego ze sklepów znajdujących się na terenie powiatu opoczyńskiego sprawca wyłudził kody do doładowań na telefony komórkowe.
Jesteś ofiarą przestępstwa?
Trwa Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Pomagają między innymi piotrkowscy policjanci oraz prokuratorzy. Jedni i drudzy dyżurują w swoich siedzibach. Można się do nich zgłosić, aby dowiedzieć się jakie uprawnienia przysługują pokrzywdzonemu i w jaki sposób najszybciej załatwić swoją sprawę.
W Piotrkowie Trybunalskim opłaca się inwestować
Tak wynika z najnowszego rankingu "Polskie miasta przyszłości" 2019/2020 fDi Magazine, wydawanym przez Financial Times. Radomsko znalazło się w nim na pierwszym, a Piotrków Trybunalski na drugim miejscu. Oba miasta naszego regionu wyróżniono w kategorii EFEKTYWNOŚĆ EKONOMICZNA (COST EFFECTIVENES), termin ten najprościej wytłumaczyć jako najlepiej przygotowane tereny inwestycyjne za najniższą cenę. O komentarz poprosiliśmy obu prezydentów: Jarosława Ferenca i Krzysztofa Chojniaka.
Gmina Grabica: Strażackie atrakcje podczas ferii
Przejażdżka wszędołazem była główną atrakcją dnia spędzonego ze strażakami. Dzieci z gminy Grabica z pewnością na długo zapamiętają ten dzień.
Wójt Roman Drozdek Człowiekiem Roku 2018 w powiecie piotrkowskim
Wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek otrzymał tytułu Człowiek Roku 2018 w powiecie piotrkowskim w kategorii „Samorządność i społeczność lokalna” za rozwój gminy. Na laureata, który przeszedł do finału wojewódzkiego, nadal można oddawać głosy. Głosowanie zakończy się 27 lutego.
Targi edukacyjne w Gomulinie
Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia? Jaką szkołę wybrać? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było uzyskać 8 lutego podczas Gminnych Targów Edukacyjnych, które odbyły się w Szkole Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie.
Co wydarzyło się w wieżowcu przy Dmowskiego? (AKTUALIZACJA)
Powybijane szyby w mieszkaniu, rozlana ciecz powodująca przykry zapach - do niepokojącego zdarzenia doszło w jednym z wieżowców przy ul. Dmowskiego w Piotrkowie. Dwa dni później przed tym blokiem podpalono samochód marki Audi, który posiadał francuskie numery rejestracyjne. Co dzieje się na blokowisku przy Dmowskiego?
Tomaszów ma nowego wiceprezydenta
Nowym wiceprezydentem Tomaszowa Mazowieckiego została Izabela Śliwińska. Będzie odpowiadała za kulturę, sport, edukacje i sprawy społeczne. Swoją funkcję zacznie pełnić 1 marca.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat