„Kolorowa Lokomotywa – Na zielonym szlaku 2019 – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”

Data:
Od: 12.08.2019 08:00 do 14.08.2019 15:00
Godzina:
cykl wydarzeń, godzina została podana wyżej lub w opisie wydarzenia
Miejsce:
Adres:
Piotrków Trybunalski, Wojska Polskiego 122e

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat do wzięcia udziału w dniach 12-14.08.2019 r. w trzydniowym cyklu spotkań ekologiczno-artystycznych. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu ekologiczno-artystycznego Łódzkiego Domu Kultury „Kolorowa Lokomotywa Na Zielonym Szlaku”, którego partnerami są: Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim oraz Stowarzyszenie SimaRe Pani Edyty Woźniak.
12.08.2019  - Wycieczka do Osady Ekologicznej w Kole, podczas której uczestnicy wezmą udział w wybranej ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej „Las-wydma-torfowisko” bądź „Z Koła do rezerwatu Meszcze i drzew pomnikowych”. Przygotowane zostały również dla dzieci warsztaty „Śladami zwierząt”. Warsztat o zwierzętach polskich lasów. Dzieci poznają zwyczaje lisa, wilka, dzika, zająca, borsuka i sarny. Dowiedzą się gdzie najbardziej lubią mieszkać, co jeść, kiedy rodzą się ich dzieci, jak spędzają zimę, czy są samotnikami czy preferują duże rodziny. Uczestnicy wykonają maski zwierząt i odegrają scenki pokazujące jakie niebezpieczeństwa czekają na zwierzęta w lesie. Dzieci będą tropić zwierzęta i samemu zostawiać ślady w piasku. Podejmiemy próbę nagrania filmików o zwierzętach (coś dla początkujących youtuberów), a na zakończenie każdy stworzy swój własny kieszonkowy atlas tropów.
13.08. 2019 -  Wycieczka do Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki do Strońska w gminie Zapolice, podczas których odbędą się w plenerze: warsztaty fotograficzne, plastyczne z wykorzystaniem elementów przyrody, budowy karmników do ptaków oraz warsztaty las w słoiku. Poza tym dzieci w towarzystwie pracowników Parku obejrzą lokalną przyrodę oraz wezmą udział w grze terenowej. 
14.08. 2019 - Warsztat „Kupuj odpowiedzialnie”,  który odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Warsztat poświęcony jest ekologicznym zakupom. W trakcie zajęć uczestnicy wspólnie wykonają piramidę odpowiedzialnych zakupów, poznają ekoznaki, obejrzą bajkę kamishibai o produkowaniu żywności, co będzie impulsem do umówienia zagadnienia marnowania żywności. Uczestnicy poznają pojęcie foodmiles – sprawdzą jakie produkty spożywcze powstają w województwie łódzkim, które przyjeżdżają z innych regionów kraju, a które są importowane z innych części świata. Wykonają test na obecność wirusa „Mania Kupowania”. Na zakończenie warsztatu każde dziecko ozdobi własną bawełnianą torbę na zakupy.
Ponadto uczestnicy będą brać udział w 4 konkursach tematycznych, które podsumowane zostaną na wystawie finałowej w Łódzkim Domu Kultury:
• Konkurs fotograficzny pn. „Natura w obiektywie”
• Konkurs plastyczny pn. „Naturą malowane”
• Konkurs rękodzielniczy pn. „Natura jest eko”
• Konkurs ekologiczny pn. „Mini ekosystem”

Partnerami projektu są: Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Łódzki oraz Leśna Osada Edukacyjna w Kole.
Projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Zajęcia są BEZPŁATNE!

Karty zgłoszenia - do pobrania na naszej stronie www.pedagogiczna.edu.pl lub osobiście w siedzibie biblioteki. Karty można składać w Bibliotece Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim -  poniedziałek – piątek w  godz. 8.00-15.00.

Kontakt:                                                                                                                                                       Biblioteka Pedagogiczna

ul. Wojska Polskiego 122e

97-300 Piotrków Trybunalski

tel. 44 649-50-77 

Sylwia Madalińska

tel. 784-246-440

https://www.facebook.com/BPPiotrkow

 email: wypozyczalnia@pedagogiczna.edu.pl

„Kolorowa Lokomotywa – Na zielonym szlaku 2019 –  projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat